Żarniki led – nowoczesne źródło oświetlenia

Standardowe żarówki wolframowe, powoli odchodzą w zapomnienie. Używa się ich już w naprawdę rzadko, a niedługo zostaną całkowicie wyparte z rynku przez różnego rodzaju żarówki energooszczędne oraz żarniki LED – owe. Wspomniane żarniki to wyjątkowo nowoczesne rozwiązanie.

Czym się charakteryzują żarniki led?

żarnik ledWarto zrozumieć, że dbanie o oszczędność światła oraz jego emisję w skali globalnej, przyczyniamy się do zmniejszenia efektu cieplarnianego oraz żyjemy bardziej ekologicznie. Żarnik led to moc średnio tysiąca dwudziestu lumenów, przy dwunasto – watowym zużyciu energii. W porównaniu ze standardowymi żarówkami to wręcz pięciokrotna oszczędność energii. Żarniki led charakteryzują się wyjątkowo ciepłym światłem, o barwie trzech tysięcy K. Taka barwa działa relaksująco i odprężająco zarówno dla naszych oczu, jak i sprzyja odpoczynkowi. Zapewniają szeroko kąt świecenia, co sprzyja równomiernemu padania światła w każdą część pomieszczenia. Dody led, w jakie wyposażone są żarniki, są najnowszej generacji i posiadają wewnętrzny układ chłodzący, który znacznie wydłuża ich żywotność. Ważne jest też idealnie oddanie barw, dzięki czemu żarówki nie przekłamują kolorów oświetlanych rzeczy. Żarniki led są z reguły wyposażone w zasilacz izolowany, co umożliwia zminimalizowanie skutków skoków napięcia. Led – owe żarniki, w przeciwieństwie do świetlówek, nie zawierają rtęci, nie emitują szkodliwego promieniowania UV oraz IR, czyli podczerwieni. 

Żarniki led to obecnie najbardziej ekologiczne źródło światła. Ich konkurencyjna cena sprawia, że stają się też tymi, najczęściej kupowanymi. Doskonałe parametry techniczne, energooszczędność, nowoczesny design – to wszystko sprawia, że warto sprawdzić jak nowoczesna technologia zmienia nasze życie.