Wytrzymała siatka dla kota

Bardzo dużo mieszkańców miast posiada kota w domu, który bardzo chętnie wygląda przez okno i spędza czas na balkonie. Jak wiadomo, koty chodzą własnymi ścieżkami i czasem może się zdarzyć, że nasz przyjaciel postanowi wyskoczyć z okna.

Czy siatki jako zabezpieczenie są skuteczne?

siatka dla kotaKoty spadają zawsze na cztery łapy, ale kiedy upadek nastąpi z dziesiątego piętra, to może się to bardzo źle skończyć. Jeżeli posiadamy balkon lub okno, które często otwieramy, to warto pomyśleć o ich mechanicznym zabezpieczeniu przed wypadnięciem kota. Jeżeli nasz pupil uwielbia przesiadywać na parapecie lub balkonie, to przyda się siatka dla kota, która dzięki odpowiedniej szerokości oczek, uniemożliwi kotu wypadnięcie. Można ją zamontować na oknie, balkonie czy dachu, ponieważ posiada specjalne zaczepy. Montaż takiej siatki jest bardzo prosty i nie wymaga użycia wiertarki, gwoździ czy śrub, ponieważ zaczepia się ją o dołączone do zestawu haczyki. Dzięki niciom polietylenowym, siatka jest wytrzymała i odporna na przegryzienie czy rozciąganie. W sprzedaży dostaniemy ją w kolorze kaki, kremowym lub przeźroczystą. Mogą one mieć oczka o różnej wielkości, przez co sprawdzą się przy dorosłych kotach, ale także małych kociątkach. Jest ona odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz czynniki atmosferyczne więc będzie służyć przez wiele lat. W taki sam sposób można zabezpieczyć swoje okna i balkon przez niechcianymi gołębiami, ponieważ siatka jest uniwersalna. Jednakże dla kotów ma ona niece większą grubość.

Z pewnością po założeniu siatki będziemy mogli spokojnie spać i nie martwić się o naszego mruczącego pupila. Mechaniczne zabezpieczenie jest najlepsze w przypadku wszelkich zwierząt. Nie jest ona droga i można kupi,ć siatkę na metry, albo w gotowym do montażu zestawie.