Wyszukiwanie VR oraz AR applications na telefony

Ostatnio polecono mi, abym zainteresowała się dosyć świeżym pomysłem na aplikacje na telefonach. Chodzi o takie, które w faktyczny sposób łączą nasze zamiłowanie do nowych trendów w telefonach komórkowych z rzeczywistością, która nas otacza. A jeśli mówimy o kimś, kto lubi posiedzieć z nosem w telefonie, to warto przerzucić się na coś, co nie tylko może nas bardziej rozwijać, ale też dać nam bardzo dużo rozrywki.

Czym są applications typu VR oraz AR?

VR AR ApplicationsKiedy pierwszy raz usłyszałam o takich aplikacjach, to nie bardzo wiedziałam, co o nich myśleć. Z niczym mi się to nie kojarzyło i gdybym sama nie sprawdziła, to możliwe, że do tej pory bym nie wiedziała co to jest. Tymczasem jest to bardzo twórczy sposób na spędzenia czasu z telefonem. Chodzi o to, że te aplikacje umożliwiają faktycznie połączyć nam działanie telefonu z tym, co nas otacza. W końcu VR AR applications to właśnie aplikacje wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Przykładowo aplikacje tego typu mogą nam pomóc w nauce języka angielskiego. Ja znalazłam taką, która podpowiada po najechaniu telefonem na konkretne przedmioty nazwać je właśnie w tym języku. Tego typu przykładów jest znacznie więcej. Każdy, bez znaczenia na zainteresowania, może znaleźć wśród tych aplikacji coś dla siebie, z czym będzie mógł spędzić naprawdę dużo czasu. Warto więc przejrzeć, jakie ma się opcje i w końcu spróbować.

Nie mam wątpliwości, że to jedna z najbardziej rozwijających pomysłów, jakie dotychczas weszły na telefony z Androidami oraz na coraz popularniejsze iPhone’y. Cieszę się, że pomysłodawcy takich projektów potrafią kreatywnie podejść do tematu i pomóc rozwijać odbiorcom takich aplikacji wyobraźnię i wiedzę, jednocześnie pozostając przystępnymi i ciekawymi formami rozrywki.