Wyregulowane okna przed zimą

 

W tym lokalu mieszkałam od czerwca. Wszystko mi odpowiadało, bo miałem blisko do centrum a czynsz był stosunkowo niski w porównaniu z innymi mieszkaniami w okolicy. Wakacje upłynęły mi dość szybko i zanim się obejrzałem nadeszła jesień. W sumie też lubiłem tę porę roku.

Cieplej w mieszkaniu dzięki wyregulowanym oknom

regulacja okienOd sąsiada dowiedziałem się, że powinienem wyregulować okna przed zimą, bo będę miał w mieszkaniu chłodno. Nie miałem pojęcia o czym on do mnie mówi, ale wszystko mi wyjaśnił. Sąsiad to na oknach znał się jak nikt inny i wiedział na ten temat wszystko. Stwierdził, że regulacja okien jest konieczna jeszcze przed zimną jak chcę mieć ciepło w mieszkaniu. Z uwagi na fakt, że sąsiad tak dobrze znał się na tej całej regulacji okien poprosiłem go o pomoc. Musiałbym zlecić to jakiejś profesjonalnej firmie i pewnie sporo bym zapłacił. Sąsiad zgodził się wyregulować wszystkie okna w moim mieszkaniu i w zamian za to zapłaciłem mu sto złotych. Miałem świadomość, że to był żaden koszt, ale skoro sąsiada to urządzało, bo nie miałem z tym kłopotu. Sąsiad mógł mi regulować okna w piątek do południa, ale ja w tym czasie byłem w pracy. Zostawiłem mu więc klucze od mieszkania. Ufałem mu, bo znaliśmy się już jakiś czas a w innym terminie zapewne nie udałoby się nam tego dokonać. Kiedy wróciłem do domu, to od razu poszedłem do sąsiada po klucze. Rozliczyłem się z nim za wykonaną pracę. Potwierdził, że mam porządnie wyregulowane okna i zima nie będzie mi straszna.

Sąsiad miał rację. Zimą w całym mieszkaniu było bardzo ciepło. Moja koleżanka miała niewyregulowane okna i u niej było o wiele chłodniej. Miała dokładnie takie same okna jak ja i zaleciłem jej, by zleciła ich regulację. U mnie to wpłynęło na mniejsze koszty za ogrzewanie.