Wynajem samochodu sposobem na fajne wakacje

Jednym z gorących okresów wynajmowania samochodów są wakacje. Powodem jest zarówno to, że niektórzy nie mają samochodu jak to, że często warto polecieć gdzieś samolotem i wynająć samochód na miejscu, omijając wiele tysięcy kilometrów drogi pełnej korków, wypadków i płatnych autostrad. Wynajem samochodu pozwala także na przejazd w bardziej komfortowych warunkach niż jest to potrzebne w warunkach miejskich.

Wynajem samochodu dostosowanego do Twoich potrzeb

wynajem samochodówW tym momencie firmy wynajmujące samochody tak się rozwinęły, że można nawet wypożyczyć samochód w Zakopanem, a oddać go w Gdańsku. Po tygodniu czy dwóch po prostu można wypożyczyć go ponownie. W ten sposób można uzyskać duży samochód na podróż, bez konieczności kupowania kombi, SUVa czy innego pojazdu, nie oszukujmy się, żrącego nieco więcej paliwa niż małe miejskie autko. Oszczędza się w ten sposób na drogim ubezpieczeniu OC, AC i drogich naprawach. Wynajem samochodów jest bardzo popularny w wakacje, kiedy Polacy pracujący za granicą przyjeżdżają do ojczystego kraju. Przylatują samolotem, bo nie opłaca im się przyjeżdżać samochodem i wypożyczają na miejscu samochód dostosowany do ich potrzeb. Najczęściej wynajmowanymi są pojazdy klasy C, najczęściej hatchback i kombi. W wypadku wyjazdów w dwie, trzy rodziny częstym zjawiskiem jest wynajem busa na 9 osób. To rozwiązanie jest bardzo oszczędne dzięki możliwości podzielenia kosztów benzyny i autostrad na większą ilość osób. Coraz bardziej popularne w Polsce są też kampery, bo pozwalają zaoszczędzić na bardzo wysokich kosztach zakwaterowania i nie ograniczają do jednego miejsca.

Do wyboru jest bardzo duże spektrum aut. Można wypożyczyć kabrioleta, kombi, SUVa, terenówkę czy 9-osobowego busa. Wakacje napędzają każdy sektor gospodarki i wynajmowanie samochodów nie jest tu wyjątkiem. Kolejnym powodem takiej sytuacji są też wynikające z coraz większej konkurencji lepsze stawki niż kiedyś.