Wykończenia schodów, balkonów i tarasów – balustrady ze stali nierdzewnej

Jeżeli planujemy zająć się aranżacją wnętrz nowego domu mieszkalnego, obiektu użyteczności publicznej lub budynku firmowego, powinniśmy najpierw zorientować się w dostępnych na rynku wzorach i materiałach. Poszczególne surowce charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami, jeśli chodzi o walory dekoracyjne i wytrzymałościowe. Jedne są bardziej wygodne w utrzymaniu, inne mniej. Różnią się również ceną.

Balustrady ze stali nierdzewnej

balustrady ze stali nierdzewnejJeżeli decydujemy się na balustrady szklane, trzeba mieć na uwadze, że szkło jest wymagającym elementem wnętrza, jeśli chodzi o zachowanie czystości. Odciski palców i smugi to charakterystyczne oznaki użytkowania, pozostawiane na szklanych komponentach wyposażenia. Praktycznym rozwiązaniem jest stosowanie konstrukcji łączonych z systemem poręcz drewnianych lub metalowych. Balustrady ze stali nierdzewnej występują często jako wykończenie klatki schodowej, tarasu czy balkonu.
Są bardziej tradycyjnym rozwiązaniem niż szklane systemy balustrad, zachowując równie atrakcyjne właściwości dekoracyjne. Jeżeli zajmujemy się wykończeniem pomieszczeń, należy pamiętać również o dopasowanym zestawie okien i drzwi, odpowiednich do każdego z miejsc. Możemy wybierać pomiędzy oknami drewnianymi i plastikowymi. Każde z nich mają swoje zalety i wady. Ramy plastikowe są lżejsze, tańsze i bardziej wygodne w utrzymaniu.
Okna drewniane nie powinny być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Mają jednak większe walory dekoracyjne niż odpowiedniki z PCV. Wymagają konserwacji, która wydłuża czas użytkowania. Wśród akcesoriów wykończeniowych znajdziemy uchwyty drzwiowe. Możemy korzystać z bogatego asortymentu sklepów oferujących artykuły budowlane i wykończeniowe. Rozwiązania dostępne w sklepach sieciowych coraz częściej charakteryzują się stylową formą i designerskim zacięciem. Coraz ciekawszą ofertę mają również salony meblowe i oświetleniowe.

Wśród mebli możemy wybierać spośród mnogości wzorów i stylów. Meble kolonialne, klasyczne, nowoczesne i industrialne będą doskonałym dodatkiem do eleganckich wnętrz. Balustrady ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzą się w budynkach utrzymanych z charakterze industrialnym i nowoczesnym.