Wydajny polski ekogroszek

 

Kupno odpowiedniego materiału opałowego to dla wielu osób kwestia spędzająca im sen z powiek. Zbliżająca się jesień i zima to zawsze czas gdy mamy w zasadzie ostatni moment na kupno wydajnego materiału, który zastosujemy do ogrzewania naszych domów. Jednym z bardziej popularnych materiałów tego typu w ostatnich latach jest ekogroszek, który jeszcze nie tak dawno był stosowany przez mniejszość.

Nowe rodzaje materiałów opałowych

dobry ekogroszek workowanyMateriał opałowy jakim jest ekogroszek swoją popularność zawdzięcza bardzo dużej kaloryczności. Materiał ten jest dodatkowo stosunkowo tani oraz zdecydowanie tańszy od węgla. Nie bez znaczenia jest również użyty w nazwie przedrostek „eko”. Oczywiście nie wziął on się znikąd. Otóż ekogroszek nazwę swoją zawdzięcza temu, że w składzie tego materiału opałowego znaleźć możemy jedynie śladowe ilości siarki. Dzięki temu przy spalaniu ekogroszku w piecach nie jest emitowana bardzo duża ilość szkodliwych spalin czy metali ciężkich. Popularność ekogroszku rośnie z roku na rok. Ciągle słyszy się, że kolejne osoby zaczęły przekonywać się do tego materiału. Sporo osób odwiedzających liczne w naszym kraju składy materiałów opałowych pytają o sprawdzony i polecany ekogroszek workowany. Na dzień dzisiejszy w Polsce sprzedaje się najlepiej ten ekogroszek, który produkowany jest przez polskie kopalnie i pochodzi z naszego kraju. Musimy być ostrożni przy zakupie bowiem często napotkać możemy na wersje podrabiane.

Jak już wspomniałem wcześniej to co wyróżnia ekogroszek to bardzo duża kaloryczność. Niekiedy jest ona tak duża, że porównywać ją możemy do tańszego węgla. W przypadku polskiego ekogroszku kaloryczność sięga nawet 30 MJ/kg. Dla porównania dodam, że węgiel wydobywany w naszych kopalniach często przejawia kaloryczność na poziomie 34 MJ/kg.