Wybór najlepszych drzwi zewnętrznych do mieszkania

 

Drzwi zewnętrzne są bez wątpienia wizytówką domu. Stanowią element, którego nie da się nie zauważyć, więc szczególną uwagę zwracamy na ich wygląd. Nie można jednak pominąć faktu, iż drzwi zewnętrzne powinny spełniać wiele wymagań dotyczących ich używania.

Czym się kierować przy wyborze drzwi zewnętrznych do mieszkania?

drzwi zewnętrzne do mieszkania

Wybierając nowe drzwi zewnętrzne do mieszkania należy głównie przyjrzeć się materiałom z jakich zostały wykonane, które będą miały wpływ na solidność naszych drzwi. Tutaj inne wymogi będą miały drzwi wejściowe do mieszkania, a inne do domu wolnostojącego. Kupując drzwi do mieszkania w bloku nie ma konieczności wybierania drzwi odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto takie drzwi nie pracują przy temperaturach ujemnych. Z kolei drzwi do domu powinny być odporne na zimno, jak i na upał. Muszą również znieść różnego rodzaju opady atmosferyczne. Ponadto drzwi zewnętrzne muszą posiadać odpowiedni poziom zabezpieczeń antywłamaniowych. Poddawane są określonym testom i otrzymują możliwe klasy, określane od RC1 do RC6. Drzwi wejściowe do mieszkania oraz domu muszą mieścić się w przedziale RC1 do RC4. Drzwi z wyższych przedziałów znajdują zastosowanie w obiektach wymagających szczególnej ochrony. Przy wyborze drzwi należy także zwrócić uwagę na ich wysoką izolacyjność. Podstawowym parametrem opisującym izolacyjność jest współczynnik przenikania ciepła – UD. Najlepiej chronią przed utratą ciepła drzwi z jak najniższym współczynnikiem UD. Przeszklenia w drzwiach także stanowią ważne kryterium. Szyby powinny być zespolone, ponieważ w innym przypadku mogą obniżyć izolacyjność termiczną skrzydła. Niemniej jednak drzwi zewnętrzne o dobrych właściwościach izolacyjnych nie zapewni do końca nam sukcesy. Kluczowy jest poprawny montaż drzwi, aby ciepło nie uciekało poprzez szczeliny między murem a ościeżnicą.

Podsumowując, wymiana drzwi zewnętrznych do mieszkania nie jest łatwym procesem. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują drzwi, różniące się materiałem i przede wszystkim ceną. Ważne jest, aby trafić na wykwalifikowanego sprzedawcę, który rzetelnie przedstawi zalety danego produktu i wybierze rozwiązanie najbardziej korzystne do naszych oczekiwań.