Wsparcie polskiej turystyki czyli czarter na mazurskich jeziorach

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Wielkiej Brytanii zachęcił swoich rodaków do korzystania z infrastruktury turystycznej we własnym kraju, co ma korzystnie wpłynąć na rozwój tej gałęzi gospodarki.

Czarter na jeziorach mazurskich dla ważnych gości

czarterBy skłonić obywateli do tego pomysłu, rząd planuje wprowadzić zniżki na podróże koleją. Zdecydowano się także na tymczasowy czarter kilku pociągów obsługujących najpopularniejsze trasy. Zamiast wybierać zagraniczne wycieczki, Brytyjczycy powinni poznać atrakcje znajdujące się w najbliższej okolicy, co, według najnowszej koncepcji rządu, ma przyczynić się do wzrostu jakości usług turystycznych, które, zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań, należą do najgorszych w Europie. Choć pomysł wydaje się być sensowny, samo zachowanie władzy budzi wątpliwości. Dziennikarze naszego portalu sfotografowali ostatnio premiera Wielkiej Brytanii podczas krótkiego urlopu. Szef brytyjskiego rządu na miejsce odpoczynku wybrał Mazury. Jak dowiedzieliśmy się od informatora, premier zamieszkał w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym hotelu, który posiada własną przystań żeglarską, a także oferuje dla gości czarter na mazurskich jeziorach. Nie wiemy jednak, czy szef rządu wybrał się w rejs po malowniczych mazurskich jeziorach. I choć cieszymy się zainteresowaniem Polską, to rozumiemy wątpliwości Brytyjczyków.

Z jednej strony chęć wsparcia rodzimej turystyki niesie ze sobą wiele korzyści, ale z drugiej strony nawet sam pomysłodawca niejako zachęca swoim zachowaniem do wypoczynku poza granicami Wielkiej Brytanii.