Wirtualna tablica Scrum- czy warto z niej korzystać?

Realizacja projektów przy użyciu metody Scrum nie może obejść się bez używania tablicy. Niezależnie od tego czy to korkowa tablica czy służący za nią kawałek ściany w biurze, jest ona świetnym narzędziem do monitorowania zadań i śledzenia postępów w pracy.

Zalety wirtualnej tablicy Scrum

tablica scrumJednak tradycyjne ulokowanie tego na tablicy czy na ścianie nie zawsze pozwala członkom zespołu na zsynchronizowaną współpracę. Aby zintegrować tablicę z pracą w czasie rzeczywistym warto zastanowić się nad przygotowaniem wirtualnej tablicy Scrum. Dlaczego warto to zrobić?Powodów jest kilka. Po pierwsze, tablica znajdująca się w przeglądarce internetowej jest dostępna dla wszystkich pracowników o każdej porze dnia i nocy. Po drugie, członkowie zespołu na bieżąco mogą monitorować i komentować swoje działania. Dodatkową zaletą jest fakt, że tablica wirtualna nie ma takich ograniczeń przestrzennych jak zwykła kartka papieru – po prostu można na niej więcej zmieścić, a nawet załączać potrzebne pliki. Wirtualna tablica pozwala zatem na większą elastyczność. Można dostosowywać jej wygląd do preferencji pracowników, a treść na bieżąco zmienia się wraz z okolicznościami panującymi w zespole. Ponadto, graficzne przedstawienie informacji pozwala zorganizować je w bardziej przejrzysty i przystępny sposób. Tablica Scrum wydaje się być zatem doskonałym narzędzie pomagającym kontrolować postępy pracy nad Twoim projektem. Ponadto znacznie ułatwia wyszukiwanie informacji, co usprawnia pracę zespołu. To wielkie ułatwienie w pracy.

Tego rodzaju elektroniczna tablica Scrum wydaje się więc być świetnym rozwiązaniem wspierającym pracę. To nowoczesne i zwinne narzędzie, którego stworzenie warto rozważyć. Dobra organizacja pracy jest przecież niezbędna przy realizacja projektów.