Wideofilmowanie oraz kamerzyści

Kamerzysta na wydarzenia jest zawsze przygotowany. Kiedyś miałem okazję oglądać jedną taką osobę przy pracy i faktycznie wydawała się ona bardzo obeznana w tym co robi i co najważniejsze profesjonalna. Mniej więcej kilka lat temu w Polsce zaczęli ogłaszać się różni profesjonaliści, którzy pokupowali swoje pierwsze kamery.

Rola kamerzystów na rynku

kamerzysta z sieradzaTo mniej więcej wtedy także zaczęło powstawać odpowiednie oprogramowanie, które jest intuicyjne i na pewno każdy może sobie z jego obsługą poradzić do bieżącego obrabiania materiałów klientów. Kamerzysta na wydarzenia ma przed sobą trudne zadanie i przede wszystkim musi odpowiednio dobrze zaplanować swoją pracę. Wyłożenie kilku tysięcy złotych to w tej branży jest standardem zwłaszcza na samym początku. Każdy z was powinien mieć na uwadze to, że faktycznie kamerzysty musi być wszędzie pełno. Nie wystarczy, że zrobi on kilka ujęć z daleka nagrywanych jednym ciągiem. Musi być wszędzie. Musi nagrywać kilkadziesiąt ciekawych sytuacji, aby później jakoś z pomysłem wszystko to bardzo dobrze zorganizować. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak kamerzyści pracują to na pewno powinniście sprawdzić jak to się odbywa podczas różnych wydarzeń. W większości przypadków wycena za kamerzystę przebiega tak, że wypytuje on o wszystkie rzeczy, które chcecie. Jeśli chcecie, aby kamerzysta z sieradza był dostępny przez całe wydarzenie to zapłacicie więcej, niż jakby to była jedynie jedna godzina kręcenia materiału.

Jeśli chodzi o kamerzystów i ich pracę, to na pewno zapotrzebowanie na nich będzie ciągle. Może dlatego właśnie, że trudno sobie wyobrazić wydarzenie, które później nie będzie miało odpowiedniej oprawy. Zawsze miło jest wrócić do wydarzenia po latach, a kamerzysta na wydarzenia na pewno to zagwarantuje.