Waga dla samochodu

Wagi przeznaczone na ważenie samochodów są różnorodne. Czasami na drogach jest oznaczenie, że może tą drogą przejechać samochód tylko do pewnej wagi. Takie oznaczenia są głównie na mostach. Wybór wagi nie jest taki prosty jakby się wydawało, należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wybór samochodowej wagi

wagi samochodoweWybierając wagę należy przeanalizować wiele czynników. Najważniejsze przy wyborze wagi samochodowej jest ustalenie maksymalnego ciężaru pojazdów, które będą ważone oraz ich długości. Wagi samochodowe ważą samochody z idealną dokładnością. Mogą być wagi samochodowe zagłębione, jak i najazdowe. Wagi zgłębione to wagi w których część ważąca jest równa z gruntem który ją otacza. Dlatego bardzo łatwo na nią wjechać oraz nie potrzeba dodatkowego terenu pod zabudowę danej wagi. Kolejna waga to najazdowa. Ona z kolei charakteryzuje się tym, że płyta jezdna jest umieszczona około czterdziestu centymetrów nad ziemią. Najazd na płytę wagową zajmuje kilka metrów, aby zapewnić dość łagodny wjazd, a także zjazd z pomostu wagowego. Dlatego zajmuje ona dużo miejsca i potrzeba na nią dodatkowego terenu. Waga jest na betonowych fundamentach co sprzyja ważeniu bardzo ciężkich pojazdów. Waga samochodowa znajduje zastosowanie głównie w miejscach gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Głównie w bramach załadunku, firmach produkcyjnych. Wagi samochodowe to rozwiązanie na bardzo długie lata, potrafią one zważyć pojazd do stu kilkunastu ton, dlatego można ważyć nawet samochody ciężarowe.

Waga samochodowa znajduje głównie zastosowanie w większych firmach, gdzie mamy do czynienia z ciężkim załadunkiem, gdzie na przykład samochód wraz z ładunkiem nie może przekraczać jakiejś wagi. Warto wówczas zważyć dla własnego bezpieczeństwa i wiedzy, aby nie przekroczyć dopuszczalnej wagi.