Wadliwie zainstalowanie okno dachowe

Okno dachowe to coś dzięki czemu Twoje poddasze nabierze światła. Okno dachowe pozwoli Ci przekształcić Twoje poddasze w część użytkową, a nawet więcej. Dzięki niemu będziesz mógł uczynić z poddasza miły i wygodny pokoik. Mogą być one nawet sterowane za pomocą energii elektrycznej. Niektóre mają balkon, inne można programować, albo automatycznie się zamykają kiedy pada deszcze, jeszcze inne mają baterię słoneczną.

Okna dachowe są problematyczne?

okna dachoweOkno dachowe to ciekawe i dość złożone urządzenie. Ale trzeba je jakoś zamontować. Wprawdzie montaż nowoczesnych okien dachowych nie wymaga zmieniania konstrukcji dachu i nie powinien być kłopotliwy. Ale jednak warto pamiętać o paru rzeczach ponieważ pewne trudności mogą wystąpić. Na przykład zbyt mocne przykręcenie za pomocą wkrętów może doprowadzić do uszkodzenia obróbki okna.
Należy pamiętać o tym, żeby nie dokręcać na siłę. Poza tym należy na tym etapie, podobnie jak na innych, zachować ostrożność. Komplet wkrętów powinien być dostarczony wraz z oknem – należy z niego korzystać. Nieprawidłowe wbijanie gwoździ może spowodować przedziurawienie elementów okna dachowego. Ważny jest odpowiedni montaż poszczególnych elementów. Jakie mogą być skutki nieprawidłowego montażu okien dachowych? Jednym ze skutków nieprawidłowego montażu tychże okien może być przeciekanie. Może to być spowodowane niepoprawnym mocowaniem kątowników montażowych.
Należy podczas montażu zwracać uwagę na szczeliny poziome i pionowe. Należy zwracać uwagę na to czy leżą one idealnie równo. Niektóre okna dachowe posiadają odpowiednie kątowniki, które umieszcza producent. Nie dotyczy to jednak wszystkich rodzajów okien dachowych. Ponadto może dojść do tego, że wewnętrzna część okna będzie znajdować się na zewnątrz.

Dachówki znajdujące się w bocznej części kołnierza uszczelniającego powinny przylegać do ścianki rynienki. Maksymalne dopuszczalne odchylenie to 1 cm. Inaczej może niestety dojść do przecieku. Poza tym należy cały czas czytać instrukcję podczas montażu. I generalnie należy zachować ostrożność i korzystać z dołączonych narzędzi.