Województwo Zachodniopomorskie, wraz ze Szczecinem czyli największym ośrodkiem miejskim w regionie, to rynek charakteryzujący się dużą dynamiką w zakresie rozwoju branży usług prawnych. Na terenie Szczecina powstają nowe podmioty działające w omawianej branży i działalność prowadzi nie jeden adwokat czy radca prawny.

Czy adwokat to popularny zawód w województwie?

Adwokat na rozprawieW każdej kancelarii zatrudnienie znajduje adwokat oraz radca prawny przy czym warto zauważyć, że w przypadku województwa zachodniopomorskiego dominuje model w ramach którego kancelaria zatrudnia zarówno adwokatów, jak i radców prawnych. W tym regionie Polski znaczna część spraw dotyczy takich sytuacji jak rozwody oraz windykacje. Oczywiście różnorodność oraz zakres przedmiotowy spraw jest niezwykle zróżnicowany, jednak dwa przytoczone przypadki mają charakter dominujący. Oczywiście trudno oczekiwać, że będzie inaczej. Statystki są nieubłagane i kwestie związane z windykacjami oraz rozwodami coraz częściej znajdują się na wokandzie sądowej i nie jeden adwokat ma w takich sprawach spore doświadczenie. W ramach wykonywanego zawodu każdy prawnik musi się więc ścierać z nimi wielokrotnie. W przypadku województwa zachodniopomorskiego mamy również do czynienia z zauważalną specjalizacją niektórych kancelarii prawnych, które ograniczają się do świadczenia usług wyłącznie dla firm oraz innych partnerów biznesowych. Inne z kolei specjalizują się we wszechstronnej pomocy prawnej osobom fizycznym. Nadal sporą grupę stanowią kancelarie działające wielotorowo i zajmujące się sprawami klientów indywidualnych oraz biznesowych i instytucjonalnych. W ten sposób mamy dostęp do bardzo szerokiej oferty usług prawnych.

Prowadzenie działań w zakresie świadczenia usług prawnych na terenie Szczecina nie należy do najłatwiejszych, szczególnie gdy nowe podmioty stykają się z dosyć dużą konkurencją.  Każdy adwokat musi sobie zdawać z tego sprawę. Z drugiej jednak strony, klienci mogą przebierać w ofertach i swobodnie wybierać w zakresie różnych rozmaitych ofert.

Close Menu