Tworzenie raportów w firmie

Od dłuższego czasu zajmuje się różnymi analizami w firmie. Pokrywa się to z moim wykształceniem zawodowym. Od pewnego czasu dostaję od swojego przełożonego zlecenia, które wymagają ode mnie coraz większej znajomości zagadnień związanych z energetyką i procesami zachodzącymi w przemyśle. Stanowi to wyraz zaufania, którym obdarzył mnie mój przełożony a także tego jaki potencjał we mnie dostrzega.

Specjalizuję się w analizie wskaźników

raportowanie wskaźników oeeCzuję, że jeśli uda mi się wypełnić wszystkie powierzone zadania na czas może czekać mnie jakaś premia lub awans. Staram się wypełniać moje obowiązki systematycznie i na czas. Ostatnio przełożony zlecił mi raportowanie wskaźników oee. Jest to największe zadanie, z którym się do tej pory mierzyłem. Wymaga to ode mnie dużo czasu i zaangażowania, ale myślę, że podołam powierzonemu zadaniu. Odkąd pamiętam zawsze byłem dobry w różnego typu analizach i z łatwością przychodziło mi rozpracowywanie różnego rodzaju wskaźników. Rozwiązanie bieżącego zadania zapewni mi nowe doświadczenie, które w razie konieczności stanowić będzie kartę przetargową w przyszłości. Poszerzy to moje horyzonty zawodowe, które rozwijają się od początku mojej obecności w firmie. Raporty, które wykonuje są bardzo cenione przez zleceniodawców. W przyszłości myślę o otworzeniu własnej działalności, w której wykonywałbym różnego rodzaju raporty i analizy na zlecenie. Analizując rynek doszedłem do wniosku, że tego rodzaju usługi są niszowe i niewiele firm zajmuje się sektorem, w którym się specjalizuje. Stanowi to dobry punkt wejścia na rynek.

Myślę, że w ciągu najbliższych trzech lat spróbuję własnych sił w tym sektorze. Pokończę tylko bieżące zadania oraz podniosę swoje kwalifikacje zawodowe. Z ostatniej rozmowy z szefem wywnioskowałem, że czeka mnie jeszcze jeden duży projekt, który może potrwać od dwóch do trzech lat. Po tym zleceniu przejdę na swoje.