woman-cleaning-wooden-stair

Tłuszcze w zdrowej diecie – możliwe?

Nadszedł czas na obalenie stereotypu głoszącego, że podczas diety odchudzającej należy całkowicie wyeliminować wszelkie tłuszcze. Nie wolno zapominać, że diety odchudzające, to przede wszystkim zdrowe diety. Podobnie, jak w innych dziedzinach życia, tak samo podczas ustalania diety, nie należy popadać ze skrajności w skrajność.

Zdrowe życie – zdrowe diety

 

zdrowe dietyWarto pamiętać, że nawet podczas diety odchudzającej, nasz organizm potrzebuje wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a do nas należy tylko zadbanie o to, aby dostarczyć je w odpowiedniej formie. Podobnie dzieje się w przypadku tłuszczów, które podobnie jak inne składniki pełnią w organizmie bardzo ważną rolę. Decydując się na zdrowe diety, należy pamiętać, aby uwzględnić w niej tłuszcze roślinne, który są zawarte np. w oliwie z oliwek. Brak tłuszczów w diecie mógłby znacznie zdezorganizować pracę całego organizmu, czyli np. zmniejszyć odporność lub zaburzyć pracę układu pokarmowego, a w szczególności jelit.
Oczywiście, chcąc uzyskać oczekiwany efekt należy unikać tłuszczów zwierzęcych wykorzystywanych głównie w niezdrowych i ciężkostrawnych potrawach, ponieważ nie tylko potrafią oraz wzbogacić nas o dodatkowe kilogramy, ale także znacznie pogorszyć samopoczucie. Ponadto warto zdawać sobie sprawę, że tłuszcze w diecie są niezbędna, aby utrzymać poprawną kondycję włosów, skóry i paznokci, na czym zapewne zależy dla większości pań. Biorąc pod uwagę, jak ważną rolę w diecie pełnią tłuszcze wręcz grzechem byłoby ograniczanie ich i pozbawianie siebie nie tylko znacznych potraw, ale także walorów zdrowotnym. Doskonałym przykładam na wykorzystanie zdrowego tłuszczu, czyli oliwy z oliwek, jest przygotowanie pysznej sałatki greckiej, która jest nie tylko pyszna i łatwa w przygotowaniu, ale także bardzo zdrowa.

Każda osoba decydująca się na dietę, powinna pamiętać, że zdrowe diety w żadnym przypadku nie powinny kojarzyć się z dosłowną głodówką i każdy powinien dostarczać organizmowi niezbędne składniki odżywcze, a tym właśnie tłuszcze, które pozwalają nie tylko urozmaicić zdrowe diety, ale także usprawnić metabolizm i przynieść wiele korzyści dla funkcjonowanie organizmu.