Sznurek z brakującym stoperem

 

Zaczęły się wakacje. Najbardziej wyczekiwany czas dla każdego ucznia. Ja się bardzo z nich cieszyłam dlatego że po nich została mi tylko ostatnia klasa technikum i maturka. Nie mogłam się jej doczekać ze względu na to, że wiedziałam, iż po niej wybieram się na moje wymarzone studia.

Bluza ze stoperem przy kapturze

stoper do sznurkaNo więc zaczęły się wakacje i co roku jeździłam z rodzicami gdzieś za granice. Lecz w tym roku plany pokrzyżował nam wirus, który rozprzestrzenił się na praktycznie cały świat. No cóż jeden rok bez wypasionych wakacji można jakoś przeżyć. Jakoś specjalnie nie rozpaczałam, bo miałam w planach tygodniowy biwak w górach ze znajomymi z klasy. Oczywiście na biwak trzeba się odpowiednio przygotować. Wyciągnęłam z szafy moja ulubiona bluzę i okazało się, że potrzebuje do niej stoper do sznurka. Zmartwiłam się brakiem brakiem stopera. Zgubił się jeden a ja wcześniej tego nie zauważyłam. Bardzo mi na nim zależało, bo dzięki niemu mogłam regulować sobie wielkość kaptura a to na biwakach przy komarach wieczorami jest dość przydatne, musiałam za wszelką cenę zdobyć nowy stoper do sznurka od bluzy. Wiec poprosiłam moja mamę, żeby pojechała ze mną do jakiegoś sklepu, gdzie mogłam to kupić. Niestety nie wiedziałyśmy z mama, gdzie można taki stoper do sznurka od bluzy kupić. Miałam niemały problem z tym stoperem.

Wpadłam na pomysł, żeby zadzwonić do babci. Babcie mają to do siebie ze wszystko wiedza. I tak też było z moja. Powiedziała mi ze najlepszym miejsce do kupienia takiego stopera będzie pasmanteria. Udałam się tam szybko z mama i okazało się ze jest ich pełno, w różnych kolorach i rozmiarach. Kupiłam kilka na zapas jakbym kiedyś zgubiła taki stoper ponownie. Wzięłam jeden a resztę stoperów moja mama wzięła i schowała w miejscu, gdzie przechowujemy w domu różne igły, guziki i nici.