Styl rustykalny ucieczką od miejskiego zgiełku

Pojęcie stylu rustykalnego tak jak i jego założenia tak naprawdę nie są większości osób zbyt dobrze znane, wszystko z racji tego, że styl ten jeszcze nie jest zbyt rozpowszechniony w Polsce jednak coraz częściej można znaleźć mieszkania w dużych miastach takich Jak Łódź czy Ruda śląska urządzone właśnie zgodnie z założeniami tego stylu.

Kilka słów o stylu rustykalnym

RoletyCzym on w takim razie jest? W skrócie można by powiedzieć, że styl ten oddaje ducha wiejskich mieszkań i domów, a co za tym idzie mieszkania urządzone zgodnie z tym stylem mają swojski i sielski charakter, co akurat sprzyja wypoczynkowi ludzi mieszkających w miastach./Co można powiedzieć o tym stylu? Po pierwsze kolorystyka jaka tu dominuje to głównie odcienie beżu i brązu. Kolejnym istotnym elementem są meble. Muszą one być wykonane z drewna i zwykle mają dość ciężką formę, oraz swoim wyglądem nawiązują do sztuki ludowej, czyli jakie meble? Głownie chodzi to o różnego rodzaju kredensy, szafy z lustrami i tym podobne elementy. Jak wiadomo każde wnętrze tworzą dodatki, jeśli chodzi o styl rustykalny, to można by tu wskazać wszelkiego rodzaju figurki ludowe oraz inne elementy nawiązujące do kultury ludowej, Co za tym idzie w domach urządzonych zgodnie z tym stylem okna przesłonięte są zwykle delikatnymi firankami rodem ze starych wiejskich domków. Absolutnie nie sprawdzą się tu rolety ruda śląska i żaluzja, ale za to z powodzeniem można montować moskitiery, które tu akurat pasują i nawet nie trzeba ich szczególnie zasłaniać.

Styl rustykalny to wnętrza, w których doskonale się wypoczywa, w których niemal czuje się wieś, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla osób zmęczonych miejskim życiem, bo są choć namiastką ucieczki od niego.