Sposób na optymalne ciepło w domu

Najlepszą temperaturą, przy której dobrze czuje się każdy człowiek to około dwadzieścia jeden stopni Celsjusza. Oczywiście ta wartość może się nieco wahać, w zależności od indywidualnych odczuć każdego z nas. Sprawny i dobry system grzewczy, to taki, który potrafi taką temperaturę utrzymać bez ingerencji jego użytkowników.

Głowice termostatyczne Zigbee sposobem na utrzymanie temperatury

głowica termostatyczna zigbeeNa system grzewczy składa się wiele urządzeń, nie jest to tylko piec, który choć jest istotnym elementem naszego domu, to nie jest jednak jedynym. Wprawdzie to z pieca pochodzi ciepło dostarczane do budynku, jednak za jego rozprowadzanie odpowiedzialnych jest o wiele więcej urządzeń, niż nam się wydaje. Przykładem jednego z nich jest głowica termostatyczna. Jest to znane wszystkim pokrętło, umieszczone przy grzejniku, odpowiedzialne za regulację temperatury w pomieszczeniu. Przykładem takiego termostatu są urządzenia produkowane przez firmę Zigbee. Produkt, jakim jest głowica termostatyczna Zigbee reguluje ciepło dochodzące do grzejnika na podstawie odczytu temperatury w pomieszczeniu. Takie głowice zbudowane są ze specjalnie regulowanego tłoka, który reaguje na zmianę temperatury w pomieszczeniu, jeśli będzie ona za wysoka, tłok rozszerza się zamykając dopływ ciepłej wody do grzejnika, wtedy grzejnik nie grzeje, natomiast, jeśli temperatura będzie poniżej oczekiwanej, to tłok otwiera dopływ ciepłej wody, aby nagrzać pomieszczenia.

Choć idea termostatu wydaje się dość prosta, to jednak sprawdzone rozwiązanie, które jest stosowane już od wielu lat. Oszczędza ono ciepło, które niepotrzebnie dostarczane, tylko przegrzewałoby pomieszczenie. Same głowice są samowystarczalne, to znaczy, że nie potrzebują do działania prądu. Każda posiada także skalę regulującą temperaturę, na jaką ma głowica reagować.