Solidna lita płyta poliwęglanowa stosowana w budownictwie

 

W branży budowlanej na popularności zyskały tworzywa sztuczne wykazujące doskonałą przepuszczalność światła oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Są to przede wszystkim płyty polimerowe o różnych strukturach i zabarwieniu. Najczęściej w budownictwie i innych gałęziach przemysłu zastępują szkło.

Nowoczesne tworzywa polimerowe w budownictwie

solidne płyty poliwęglanowe liteWykazują się dużą wytrzymałością, są przejrzyste i przepuszczają światło. Najczęściej stosowane są do tworzenia różnego rodzaju zadaszeń w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Mogą także być wykorzystywane do tworzenia świetlików dachowych oraz wypełnienia pionowych okien przemysłowych. Nowoczesne i solidne płyty poliwęglanowe lite mogą dodatkowo posiadać powłoki UV, które chronią przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Odpowiednio zmodyfikowane są niezwykle odporne na wysokie i niskie temperatury, na ogień, a przy tym bardzo elastyczne. Dają możliwość formowania i swobodnego kształtowania tworzywa i wiele możliwości aranżacyjnych, a różnorodność kolorów i dodatkowe parametry pozwalają na wieloletnie użytkowanie w niezmienionej formie. Nowoczesne płyty poliwęglanowe najczęściej zastępują klasyczne szkło. Pod wieloma względami przewyższają klasyczne szyby, są znacznie tańsze i dają wiele możliwości konstrukcyjnych, przy tym są niezwykle lekkie i wytrzymałe.

Odporne na ogień, niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne mogą być stosowane przez wiele lat jako elementy wiat przystankowych i zadaszeń dużych i mniejszych obiektów. Stanowią niezwykły materiał budowlany stosowany wszechstronnie w branży mieszkalnej i przemysłowej. Płyty dostępne są w różnych rozmiarach i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb budynków i konstrukcji. Mają szeroki wachlarz zastosowań, dobre właściwości optyczne i szeroką gamę dostępnych kolorów oraz form.