Ślub oraz wesele – przygotowania

Gdy podejmujemy decyzję o zawarciu małżeństwa, to należy rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia odpowiedni wcześniej. Najpierw należy skupić uwagę nad budżetem jakim operujemy. Gdy już kwestia finansowa jest ustalona, to druga ważna rzecz – ustalenie terminu ślubu.

Wyboru fotografa dokonaj rozważnie

zdjęcia ślubneWymienione rzeczy są podstawą do rezerwacji sali weselnej i kamerzysty. Oprócz tego, na uwagę zasługuje fotografia ślubna. Wśród nowożeńców, mogą znaleźć się osoby, które wpadły na genialny pomysł cięcia kosztów i zamiast zatrudnić fotografa, to zatrudniają kuzyna amatora. Wynajęty przez nas www.foto-kaminski.pl, przyjeżdża przed ślubem do Państwa Młodych i towarzyszy im podczas przygotowań do wyjścia. Dokumentuje także drogę do kościoła oraz wszystko, co się dzieje wewnątrz. Jednak, nie do końca może to być dobrym pomysłem.

Ponadto, należy pamiętać o zapisaniu się na kurs przedmałżeński. Te rzeczy są priorytetowe, po nich następują kolejne przygotowania jak zakup sukni i garnituru. Gdy to również nam pójdzie szybko, to powinniśmy zająć się teraz wyborem i kupnem obrączek. Po wyborze obrączek, nadchodzi pora na ustalenie świadków. Po tym wszystkim, należy zastanowić się nad wizytami u kosmetyczki. Należy zapisać się do niej już pięć albo sześć miesięcy wcześniej. Pod okiem specjalisty, do czasu ślubu, nasza skóra stanie się nieskazitelna. Kolejna rzecz to dobór zaproszeń ślubnych oraz ich wysłanie. Kwestią, o której nie można zapominać, są dekoracje ślubne. Należy się zastanowić, czy sami je wykonamy czy zostanie to zlecone dekoratorce. Dekoracji podlega samochód ślubny, sala weselna, kościół. Na dwa miesiące przed ślubem, należy poświęcić czas na rozsyłanie i zanoszenie zaproszeń ślubnych. Nie należy zapomnieć o wyznaczeniu daty, do której chcemy otrzymać informację zwrotną.

Okazuje się, że organizacja wesela w miastach, na przykład Bydgoszczy jest o wiele łatwiejsza niż w mniejszych miejscowościach. Dzieje się tak, gdyż istnieje o wiele więcej  możliwości wyboru spośród osób oferujących różne usługi. Logiczne jest, że mniej czasu należy poświęcić, by znaleźć samochód do ślubu w Bydgoszczy, niż w mieście gminnym. Namówienie fotografa, na przyjęcie od nas zlecenia będzie na pewno też prostsze, gdy uroczystość ma miejsce w Bydgoszczy, gdyż fotograf nie musi martwić się niewygodnym dojazdem, a może skupić się wyłącznie na zdjęciach ślubnych.

Kiedy już minie odpowiedni czas, należy zweryfikować listę gości. Jeżeli chcemy wykonać imienne wizytówki, to należy zastanowić się nad ustawieniem gości przy stole. Ułatwić nam sprawę może zakup wizytówek, które odpowiednio zostaną rozstawione ze wskazaniem miejsca siedzenia gości.