Skuteczne osuszanie ścian

Problem wilgoci w domach, mieszkaniach i biurach dotyka coraz więcej osób. W ciągu ostatnich lata zauważyć można, że ilość budynków dotkniętych wilgocią wzrosła wykładniczo. Na nasze szczęście wraz ze wzrostem problemów pojawia się również coraz więcej rozwiązań. Skuteczne osuszanie ścian to obecnie temat na topie w związku z czym zaczęto produkować specjalne substancje oraz narzędzia pomagające zwalczyć wilgoć.

Jak efektywnie osuszyć ściany?

osuszanie budynkówZanim zaczniemy mówić o skutecznych sposobach osuszania warto najpierw wspomnieć skąd się wilgoć w naszych domach pojawia. Otóż głównym powodem skraplania się pary wodnej na ścianach w naszych domu jest zbyt mało wydajne ogrzewanie. Jeśli dodatkowo nie będziemy systematycznie wietrzyć mieszkania to problem murowany. Kolejnym powodem bardzo często są niedrożne instalacje wentylacyjne. Dzięki temu para wodna zostaje uwięziona wewnątrz mieszkania i skrapla się na najchłodniejszych miejscach, którymi najczęściej są właśnie ściany. Na nasze szczęście osuszanie budynków jest możliwe i istnieje kilka sposobów związanych z radzeniem sobie z tym problemem. Pierwszym z nich jest iniekcja krystaliczna. W ścianach wywiercane są otwory, w które aplikowana jest specjalna substancja o właściwościach higroskopijnych. Dzięki temu cząsteczki wody zostają dosłownie skrystalizowane. Drugim ze sposobów, który jest stosowany najczęściej jest używanie elektrycznych nagrzewnic, które bezpośrednio oddziaływują na nasze ściany.

Powszechnie wiadomo, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o to by wilgoć się nie pojawiła. Niemniej jednak jeśli już się pojawi to nie należy panikować i podejmować pochopnych decyzji. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania i nasz problem możemy rozwiązać samodzielnie.