Ścienny sejf do warsztatu

Domowy warsztat złotniczy nie należał do dużych, gdyż nie miałem nigdy wystarczająco dużo miejsca by urządzić pracownię z prawdziwego zdarzenia. Był on jednak w zupełności wystarczający by tworzyć niewielkie ozdoby do rekonstrukcji historycznej pomiędzy wyjazdami, i naprawiać własne wyposażenie.

Kompaktowy sejf do pracowni rzemieślniczej

sejf domowy mały do pracowniW warsztacie pracowałem z najróżniejszymi materiałami, w tym i złotem oraz srebrem. Mimo iż w mojej okolicy nie dzieje się zbyt wiele, często miałem dość uzasadnione obawy o bezpieczeństwo warsztatu, a w szczególności wyrobów, dlatego dla spokoju zdecydowałem się zaopatrzyć w sejf, w którym mógłbym przechowywać materiały i wyroby na czas wyjazdu. Warsztat nie był jednak na tyle przestronny by zamontować w nim pełnowymiarowy sejf, który mimo wszystko zajmuje dość dużo miejsca. Zamiast niego zdecydowałem się na sejf domowy mały do pracowni, montowany w ścianie. Taki sejf nie jest może pojemny tak jak jego pełnowymiarowa odmiana, aczkolwiek do moich potrzeb nadawał się idealnie. Tego typu sejfy mogą być montowane w dowolnej ścianie posiadającej wystarczającą grubość, a ich obecność może być z łatwością zamaskowana, choćby przez zastawienie sejfu wyposażeniem. Nie jest to sejf posiadający szczególnie zaawansowane zabezpieczenia, gdyż takowe często okazują się niewygodne, zwłaszcza podczas pracy gdy potrzebny jest szybki dostęp do przechowywanych w nim materiałów.

Mój sejf posiada więc elektroniczny zamek szyfrowy oraz awaryjny zamek otwierany kluczem, który umożliwia dostęp do zawartości w przypadku nagłej utraty zasilania. Małe gabaryty sejfu okazały się niemałą zaletą, gdyż praktycznie nie zajmuje one miejsca i może być ulokowany w dowolnym pomieszczeniu bardzo wygodnie, bardzo małym nakładem pracy.