Rolety wewnętrzne zyskują na popularności

Od dłuższego czasu w Polsce możemy zauważyć zachłyśnięcie się zachodnimi stylami w budownictwie a także w produkcji elementów budowlanych. Nie tylko, ze względu, że siła robocza jest tańsza, wiele osób wraca z pracy za granicą podpatrując nowości i przenosząc je na nasz grunt.

Bezinwazyjny montaż rolet wewnętrznych

rolety wewnętrznePodobnie było z oknami, na początku wielkiego boomu okien plastikowych sprowadzano je z Niemiec czy Francji, później dopiero zauważono, że można tak samo robić w kraju, za mniejsze pieniądze i mając większy zysk z tego. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, w każdym mieście powstawało wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien pcv. Lata doświadczeń z użytkowaniem pokazało, że owszem są to dobre okna, ale należy je bardzie udoskonalić aby dostosowały się do naszych warunków, ciężkie okna nie zawsze wytrzymywały starcie z konstrukcjami budowlanymi pozostałymi po poprzednim ustroju. Ogromną zaletą całej tej sytuacji jest to, że rynek okien drewnianych znacznie ewoluował, okna drewniane jakością i trwałością wykonania potrafią przewyższyć okna pcv. Co się zmieniło po wielkim boomie rynku? Oczywiście we Wrocławiu zostało mało firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien. Również bardzo poprawił się sposób montażu okien, wielu montażystów nabrało odpowiedniego doświadczenia, błędy zdarzają się, ale już nie w takiej ilości. Z czym mieliśmy do czynienia najczęściej? Na pewno z oszustami, ludzie płacili zaliczki zachęceni bardzo dobrą ceną, po kilku tygodniach właściciele firmy znikali wraz pieniędzmi. Oczywiście zdarzały się także przypadki wstawiania okien pochodzących z rozbiórek z terenów Niemiec czy Francji. Problem był z montażem tego typu okien, montażyści byli czasami zatrudniani bez doświadczenia, a po krótkim przeszkoleniu teoretycznym zakładali okna popełniając masę błędów.

Z rynku prawie zniknęły żaluzje, jako relikt przeszłości nie pasują do obecnych wnętrz. Rolety wewnętrzne oczywiście nadal są popularne, znacznie poprawiła się ich jakość, mamy rolety, które montuje się bezinwazyjnie.