Rodzaje rusztowań elewacyjnych

 

Wyposażenie firmy, która zajmuje się dociepleniem budynków oraz innymi pracami, które niekoniecznie muszą być związane z wykonywaniem elewacji, jest bardzo ważne, ponieważ dzięki odpowiedniemu wyposażeniu możemy zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom, ale także dzięki temu możemy przyśpieszyć wykonywanie swojej pracy, co przyniesie dodatkowy plus, w postaci pieniędzy.

Rusztowania elewacyjne w wyposażeniu firmy

rusztowanie elewacyjneDobierając rusztowanie do swojej firmy, musimy wziąć pod uwagę to, jakie usługi będziemy oferować swoim klientom. Jeżeli zajmujemy się stricte wykonywaniem elewacji budynków, to warto, abyśmy posiadali, w swoim wyposażeniu posiadali rusztowanie elewacyjne które składa się z aluminiowych ramek. Ramki te mają 2 metry wysokości, jednak istnieją również połówki o wysokości 1m. Ramki rusztowania elewacyjnego łączone są za pomocą blatów drewnianych, a także barierek oraz zastrzałów, które mocowane są do słupków. Zaletą rusztowania elewacyjnego, jest mała masa dzięki której możemy bezproblemowo rozłożyć to rusztowanie. Rusztowanie to, jest również łatwe, w wypoziomowaniu, dzięki specjalnym stopom, które wkładane są w ramkę rusztowania. Drugim rodzajem rusztowań, jest rusztowanie warszawskie, które składa się jedynie z ramek, które zakładamy na przemian. Rusztowanie to, jest nieco cięższe od rusztowania elewacyjnego, poprzez materiał, który został zastosowany.

Rusztowania elewacyjne oraz rusztowania warszawskie, to niezbędne wyposażenie firmy, która wykonuje swoje usługi na wysokości. Warto, aby dobrać odpowiedni rodzaj rusztowania, do usług, jakie wykonujemy, dzięki czemu będziemy mogli wybrać odpowiedni sprzęt, który będzie pomagał nam, w naszej pracy. Warto wybierać rusztowania, od znanych i dobrych producentów.