Rodzaje kas fiskalnych

Bez względu jaki rodzaj sklepu czy punktu usługowego prowadzimy, to musimy posiadać kasę fiskalną, która służy do rejestrowania sprzedaży. To niewielkie urządzenie może posiadać bardzo dużo funkcji oraz możliwości generowania raportów.

Jaką kasę najlepiej wybrać?

kasa posnet mobileNa rynku działa przynajmniej kilku czołowych producentów sprzętu fiskalnego, którzy oferują kasy i drukarki fiskalne oraz różne kompatybilne z nimi urządzenia. Jedną z lepszych firm jest Posnet, która jest obecna na polskim rynku już od bardzo wielu lat oraz jest znana z wysokiej jakości sprzętu. Przedsiębiorcy mają do wyboru  tej marki kasy stacjonarne i mobilne, które sprawdzą się w odmiennych działalnościach. Do dużych sklepów z licznym asortymentem najlepsze będą kasy stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania. Natomiast do punktów gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich czy nawet warsztatów samochodowych najodpowiedniejsza będzie kasa Posnet mobile, która może działać przez wiele godzin bez zasilania. Mobilne kasy mają wbudowane wydajne akumulatory, które powalają nawet na kilkadziesiąt godzin pracy. Dodatkowo mogą mieć wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas, jak to ma miejsce w kasach online. Podstawowymi zaletami kasy mobilnej są kompatybilne rozmiary, niewielka waga, dwa wyświetlacze LED, duża pamięć czy możliwość generowania wielu rodzajów raportów fiskalnych i niefiskalnych. Dodatkowo można ją podłączyć do komputera i wgrać całą bazę towarową.

Obsługa kas marki Posnet jest bardzo prosta, dlatego każdy, nawet niedoświadczony pracownik szybko sobie z nią poradzi. Jeżeli chodzi o cenę kasy, to zależy ona od modelu, pojemności bazy danych i dodatkowych funkcji. Każda z nich ma budowę modułową i można je uzupełniać o nowe elementy.