pompogruszka putzmeister

Rodzaje i zastosowanie pomp do betonu

Cechą charakterystyczną nowoczesnych przedsiębiorstw budowlanych jest to, że stosują one podczas pracy bardzo zaawansowane urządzenia budowlane, które pozwalają na szybką realizację nawet tych najbardziej wymagających inwestycji, gdzie życzenia klientów są bardzo nietypowe, a wizja architekta przeraziłaby nie jednego prezesa takiej firmy.

Pompa do betonu nie musi być stacjonarna

pompogruszka putzmeisterRozwiązaniem problemu, jakim są bardzo skomplikowane zlecenia, jest bardzo zaawansowany sprzęt. Dotyczy to wszelkiego rodzaju prac, jakie wykonuje się na placu budowy, od przenoszenia prefabrykowanych elementów, po wylewanie mieszanki betonu. Czasem, szczególnie w trudnych terenach, a także podczas budowy powodzonej zimą, mieszanka betonu musi mieć odpowiednie specyficzne parametry. Może zdarzyć się tak, że będzie ona wyjątkowo gęsta, a więc pompa, jaką do niej zastosujemy, musi mieć odpowiednią wydajność. Uzyskamy to tylko dzięki temu, że wybierzemy model, który posiada wystarczająco mocną pompę hydrauliczną oraz cylindry, które będą w stanie wtłoczyć nawet gruboziarnistą ciężką mieszankę na odpowiednią wysokość. Jeżeli interesuje nas taka firma jak Putzmeister pompy od tego producenta stoją na bardzo wysokim poziomie i są niezwykle wytrzymałe. Dlatego na placu budowy można spotkać wiele urządzeń od tego producenta, nie jest to jednak jedyna możliwość, jaką będziemy przed sobą mieli.

Pozwoli nam to na poradzenie sobie z wszystkimi budowlanymi problemami, takimi na przykład jak brak rak do pracy, gdyż obecna sytuacja demograficzna nie jest korzystna dla pracodawców. Występuje znaczny deficyt pracowników, a więc lepiej jest mieć jednego wykwalifikowanego operatora, niż dziesięciu pracowników fizycznych, którzy mogą dzisiaj być, ale już jutro się nie pojawić.