Restauracje korzystają z dedykowanych programów komputerowych

 

Będąc w restauracji nie raz można się zaskoczyć sprawnością jej funkcjonowania. Przecież w niektórych restauracjach jest nawet kilkadziesiąt stolików, a mimo to właściwe zamówienia trafiają zawsze do właściwych zamawiających. Można by sądzić, że to dzięki doskonałej pamięci kelnerów i obsługi. Tym czasem za tym stoi coś więcej niż tylko ludzka niezawodność.

Oprogramowania dla gastronomii z konfiguracją stolików

oprogramowanie pc-gastronom dla restauracjiW każdej nowoczesnej i dużej restauracji używa się komputerów z takimi specjalnymi dotykowymi monitorami. Klienci mogą tego nawet nie zauważyć, ponieważ obsługa zbierająca zamówienia wprowadza je do urządzenia przenośnego. Jeśli zaś kelner bądź kelnerka notuje wszystko na kartce to zawsze zapisuje na niej numer stolika. Numeru klienci również nie widzą, ponieważ znany on jest tylko pracownikom restauracji. Numeracja i konfiguracja stolików wprowadzana jest również do komputera. Na komputerach w gastronomi instaluje się najczęściej oprogramowanie pc-gastronom dla restauracji, dzięki któremu właśnie można sprawnie klientów obsługiwać. I to właśnie oprogramowanie czuwa nad tym, żeby funkcjonowanie restauracji przebiegało bez najmniejszych zakłóceń. Dedykowany program dla restauracji czuwa nad realizacją wszystkich wprowadzonych zamówień. Każdy stolik jest wprowadzony do systemu i dla każdego pilnowany jest rachunek. Po jego uregulowaniu przez gości program czyści dane o zamówieniach ze stolika.

Profesjonalne i dedykowane oprogramowanie dla gastronomii ułatwia znacząco pracę restauracyjnej obsługi. Program potrafi nadzorować obsługę skonfigurowanych stolików, przekazywać informacje o zamówieniach na kuchnię a także poinformuje właścicieli restauracji o brakujących produktach spożywczych. Jednym słowem program będzie pamiętał o wszystkim co związane z funkcjonowaniem punktu gastronomicznego.