Rekomendowany pokrowiec dla profesjonalnych wędkarzy

Sprzęt wędkarski nie należy do szczególnie wytrzymałych, dlatego też mnóstwo wędkarzy wyposaża się w pokrowce i torby do jego przenoszenia. Podczas gdy większość pokrowców nie należy do zbyt skomplikowanych, niektóre odmiany są wyposażone na równi z torbami wojskowymi czy myśliwskimi.

Najlepsze pokrowce na sprzęt wędkarski

sztywny pokrowiec wędkarskiWszystkie pokrowce są dość duże, gdyż muszą pomieścić nie tylko wędki, ale również wszelkie akcesoria do nich oraz części zapasowe. Podczas gdy najprostsze pokrowce w zupełności wystarczają amatorom wędkarstwa, doświadczeni weterani rekomendują znacznie częściej sztywny pokrowiec wędkarski, wzorowany na wojskowych pokrowcach do przenoszenia broni. Jest on przeznaczony do noszenia na plecach w taki sam sposób jak każdy rodzaj plecaka, a od wewnętrznej strony jest usztywniony elastyczną pianką, zapobiegającą możliwości uszkodzenia przenoszonego wyposażenia. Część pokrowca przylegająca do pleców obszyta jest natomiast miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem łatwo przepuszczającym powietrze. Pokrowce tego rodzaju są jednymi z najbardziej pojemnych, gdyż oprócz głównej komory, umożliwiającej przenoszenie do czterech profesjonalnych wędek oraz podzespołów, posiadają one wiele kieszeni, służących do przechowywania dowolnego ekwipunku. Mogą być one również odpięte, a nowe kieszenie dodawane z łatwością, gdyż mocowania kieszeni są uniwersalne i stosowane niemal we wszystkich odmianach pokrowców.

Każdy pokrowiec jest nieprzemakalny i wodoszczelny, a najbardziej profesjonalne odmiany, które często używane są przez zawodników konkurencji wędkarskich, są szyte z tej samej cordury z której wykonywane są elementy wyposażenia wojskowego. Jeden pokrowiec może być więc używany długimi latami w najtrudniejszych warunkach bez żadnego śladu zużycia.