Rekolekcje i misje oblackie na całym świecie

Oblaci są zakonnikami, którzy składają specjalne przyrzeczenie wytrwania w swoim powołaniu. W ramach swojej działalności pomagają ludziom na całym świecie. Wyjeżdżają na misje do Afryki, Australii i udają się na inne krańce świata.

Misje oblackie, czyli pomoc duszy i ciału

rekolekcje i misje oblackieNiektórym wydaje się, że skoro zakonnik taki nie składa ślubów zakonnych, to robi z niego gorszego zakonnika. Tak jednak nie jest. Przyrzeczenie także jest wiążące i może motywować zakonnika do pracy nad sobą oraz pracy na rzecz innych. Oczywiście, rezygnacja jest możliwa, ale raczej nikt nie udaje się do zakonu po to, aby zaraz zrezygnować. Różnie toczy się nasze życie i nie wszystko da się przewidzieć, ale rezygnując z zakonu oblackiego, ludzie także mają możliwość czynienia dobra. Pobyt zaś w tym zakonie zawsze jest pewną ofiarą i nieważne, ile czasu trwa. Na pewno przyniesie owoce. Jeśli chodzi o to, co robią oblaci, to warto przytoczyć kilka przykładów ich działalności. Jedno z takich działań to pomoc prześladowanym w ramach misji. Jeśli chodzi o rekolekcje i misje oblackie to niekoniecznie muszą one odbywać się w krajach, gdzie mają miejsce prześladowania, ale nieraz właśnie tam się odbywają. Ludziom bowiem potrzebna jest wiara i pomoc duchowa oraz opieka zdrowotna. Często oblatami zostają ludzie przydatnych profesji, więc później wyjeżdżają do biedniejszych krajów pomagać leczyć ludzi albo budować dla nich szkoły. Są to wolontariusze, którzy poświęcają się dla dobra innych. W różnych krajach są odmienne problemy i oblaci pomagają sobie z nimi radzić. Nie muszą być to koniecznie prześladowania. Może być po prostu bieda.

Oblaci mogą więc pomagać w uprawach. Budują budynku użyteczności publicznej oraz wspierają ludzi właśnie duchowo, aby ich pokrzepić. Takie misje i głoszenie Słowa Bożego nie są łatwe, ale warto taką działalność podejmować.