Ręcznie robione meble

W ciągu ostatnich lat do łask zaczęły wracać przedmioty ręcznie robione. Pomimo ich zwykle dużo wyższej ceny, są poszukiwane ze względu na swoją trwałość, jakość wykonania i niepowtarzalność, jaka jest nierozerwalnie związana z rzemiosłem.

Meble robione ręcznie? Dlaczego nie!

Meble indyjskieSprawdza się to w wielu dziedzinach życia, szczególnie w przypadku rzeczy, które mają dla nas i naszego komfortu ogromne znaczenie: ubrań, ozdób, pamiątkowych drobiazgów i mebli. Szczególnie te ostatnie są znacznie droższe od produkowanych masowo, jednak zapewniają niezwykłą oryginalność. Nawet drobne niedoskonałości i nierówności świadczą o ich wyjątkowym charakterze, ponieważ dzięki nim odróżniają się od pozornie idealnych, a w rzeczywistości znacznie gorzej wykonanych produktów masowych, które można znaleźć w każdym niemal sklepie. Najwyżej cenione są meble lite drewno, wykonane ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. Szczególnie popularne są trzy style, pochodzące z podobnego okresu w historii: meble kolonialne, indyjskie oraz loft. Meble kolonialne i meble indyjskie, do wykonania których używa się takich gatunków drewna jako mahoń, mango, akacja azjatycka i palisander, zachwycają od lat. Wciąż doceniana jest ich prostota i funkcjonalność, co w połączeniu z solidnością ręcznego wykonania daje meble, które z powodzeniem mogą służyć nawet kilku pokoleniom. Dzięki licznym szufladom, przeszklonym regałom i szerokim blatom są wyjątkowo użyteczne oraz pozwalają na łatwą organizację i utrzymanie porządku. Choć najlepiej prezentują się w klasycznym wydaniu, wśród bieli, beżów i brązów, w towarzystwie egzotycznych ozdób oraz zwiewnych zasłon i firanek, to z powodzeniem można je wpasować w bardziej nowoczesne wnętrza.

Podobne cechy stylu posiadają meble loft, które w niezwykły sposób łączą różne materiały – drewno, skórę, jutę i metal – a przy tym stoją w połowie drogi pomiędzy klasyką a współczesnością.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://mandallin.pl/