Prowadzenie hodowli truskawek

Zapewne niektórzy z nas mogą zastanawiać się w jaki sposób niektórzy plantatorzy uzyskują tak duże i smaczne truskawki. Najważniejsze w tym wszystkim jest bycie regularnym oraz stosowanie kilku ważnych elementów. Nie jest ich jednak dużo, gdyż truskawka należy do prostszych w uprawie owoców. Dlatego warto mieć taką plantację.

Proste utrzymanie plantacji truskawek

skuteczna uprawa truskawek - nawożenieGdy chcemy, aby na naszej ziemi rosły truskawki to warto brać się za ich uprawę, gdyż to jedne z łatwiejszych owoców do uprawy. Przede wszystkim, aby była to skuteczna uprawa truskawek – nawożenie jest niezbędnym elementem do ich wzmocnienia. Nawozimy kilka tygodni przed rozsadem, jak również parę tygodni po zbiorach. Z uwagi na płytkie ukorzenienie mają one mniej szans na odpowiednie nawodnienie, jak i składniki odżywcze. Dlatego nawóz naturalny będzie bardzo ważnym aspektem. W wielu przypadkach wapno jest najbardziej pożądane. Poza tym truskawki sadzimy w ziemi o wysokiej próchnicy, dobrej gospodarce wodnopowietrznej, a same sadzonki mają być w pełni zdrowe. Niestety, ale krzaczki te są bardzo wrażliwe na choroby. Warto przy tym stosować naturalną profilaktykę przeciw szkodnikom oraz chorobom, aby środki chemiczne były dla nas ostatecznym wyborem. Co więcej, truskawka powinna mieć co 4 sezony inne miejsce rozsadu, aby ciągle rosła tak samo dobrze. W ten sposób każdego roku będziemy mogli cieszyć się wybornymi owocami prosto z krzaków truskawki.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani prowadzeniem własnej uprawy truskawek to nic trudnego w tym zadaniu nas nie spotka. Mowa tutaj przede wszystkim o regularnym podlewaniu, nawożeniu oraz ochronie przed pasożytami, jak i chorobami. Dzięki temu będziemy mogli każdego roku zbierać duże oraz soczyste owoce truskawek. Warto je uprawiać.