Programy podsłuchowe do Androida

Android jest jednym z najbardziej przystępnych dla programistów systemów operacyjnych, działających na telefonach i urządzeniach przenośnych. Oznacza to również łatwość tworzenia aplikacji, służących do monitorowania połączeń wykonywanych z urządzenia, na którym taka aplikacja została założona.

Warianty podsłuchów na telefony z Androidem

podsłuch androidWszystkie aplikacje podsłuchowe są dostępne wyłącznie dla osób posiadających licencję prywatnego detektywa, kwalifikowanego pracownika służb ochrony lub też będących częścią służb mundurowych. Są więc możliwe do dostania tylko w sklepach detektywistycznych i punktach sprzedających wyposażenie dla personelu bezpieczeństwa. Najbardziej podstawowy podsłuch Android, używany głównie przez prywatnych detektywów do zbierania informacji o obserwowanych osobach podczas postępowania, jest stosunkowo prostą aplikacją. Umożliwia on wyłącznie aktywne nasłuchiwanie rozmów, choć niektóre warianty mają również możliwość ustawienia alarmu, powiadamiającego o rozpoczęciu rozmowy. Bardziej zaawansowane warianty oprogramowania umożliwiają nagrywanie rozmów automatycznie na wybranym urządzeniu, oraz późniejsze odsłuchanie nagrania, zwalniając operatora z konieczności ciągłego monitorowania urządzenia. Warianty aplikacji podsłuchowych, które są używane przez służby mundurowe, umożliwiają natomiast znacznie dokładniejsze monitorowanie urządzenia, pozwalając operatorowi na dostęp do podstawowych informacji o urządzeniu.

Może to być wersja systemu operacyjnego, numer seryjny i dokładne specyfikacje urządzenia. Najlepsze i najbardziej skomplikowane aplikacje monitorujące, natomiast, pozwalają na ustalenie położenia nie tylko urządzenia które jest monitorowane, ale również i tego z którym w danym momencie nawiązano połączenie.