Powiększam swoją hodowlę gołębi

Od wielu lat prowadzę swoją hodowlę gołębi. Zaczęło się od parki ptaków, kiedy byłem nastolatkiem. Wtedy hodowców gołębi było sporo i z czasem poznałem kilku, a potem dzięki nim zacząłem rozwijać swoją pasję. Dowiadywałem się coraz więcej o tych ptakach i postanowiłem na poważnie zająć się rozwojem hodowli, żeby móc brać udział w zawodach.

Zakup wyposażenia dla gołębi

wszystko dla gołębiNiestety na drodze do moich planów stanęły problemy finansowe, więc nie mogłem sobie pozwolić na prowadzenie tak dużej hodowli, jak tego chciałem. Dopiero w zeszłym roku udało mi się postawić nowy, większy gołębnik, bardziej odpowiedni dla większej liczby ptaków. No i wygodniejszy dla mnie, żebym mógł się po nim swobodnie poruszać i trzymać w nim całą niezbędną karmę, odżywki, witaminy i sprzęt. Teraz, na wiosnę, planuję zakup nowych ptaków z różnych ras oraz prowadzenie intensywnego treningu młodszych osobników, żeby mogły brać udział w zawodach. Żeby się do tego przygotować, muszę jeszcze kupić niezbędne wyposażenie: obrączki, tipesy, dwa nowe zegary i trochę karmy dla konkretnych ras, które zagoszczą na stałe w moim gołębniku. Na szczęście zakupy to nie problem, ponieważ mój znajomy sklep sprzedający wszystko dla gołębi ma na stanie potrzebne mi wyposażenie i całą resztę. W tym tygodniu zrobię tam zakupy, a już niedługo będę miał u siebie nowe gołębie. Chcę kupić przede wszystkim młode, żeby móc je po swojemu trenować i przygotować do zawodów.

Jak do tej pory nie miałem u siebie żadnego wybitnego czempiona, ale liczę, że to się zmieni. Będę teraz lepiej przygotowany do prowadzenia hodowli i treningów i mogę na nie poświęcać o wiele więcej czasu niż kiedyś. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w zawodach w przyszłym roku zajmiemy całkiem dobrą pozycję i uda się nam ją utrzymać.