Popularny wykrywacz kłamstw

Kiedy okłamuje nas bliska osoba, to przeważnie potrafimy to rozpoznać, ponieważ znamy jej zachowania. W przypadku obcych nam osób, musimy się kierować zupełnie inną dedukcja, a często bywa, że nie jesteśmy w stanie rozpoznać czyichś intencji.

Kiedy potrzebny jest wariograf?

wykrywacz kłamstwOsobie, która mówi nieprawdę, towarzyszy kilka fizjologicznych objawów, które są typowa dla większości ludzi. Jest to potliwość, przyśpieszony puls serca, nerwowość czy brak kontroli nad kończynami. Wprawny obserwator na pewno to zauważy, jednak nigdy nie będziemy mieli pewności, ponieważ niektórzy ludzie nauczyli się panować nad swoimi odruchami do tego stopnia, że w trakcie kłamania mają kamienną twarz. Wykrywacz kłamstw jest urządzeniem, które za pomocą specjalnych czujników, jest w stanie zbadać każdego pod względem prawdomówności. Badanie wariografem jest płatne i każdy może z niego skorzystać, ponieważ przeprowadzane one są w Instytucie Badań Wariograficznych oraz w dwudziestu siedmiu oddziałach znajdujących się w całej Polsce. Jest to płatne badanie, które każdy z nas może wykonać. Wystarczy wpłacić tysiąc – tysiąc dwieście złotych i umówić się na termin. Skuteczność wykrywacza kłamstw jest oceniana na poziomie między dziewięćdziesiąt pięć a dziewięćdziesiąt osiem procent, więc jest to bardzo dużo. Podczas badania wariografem kandydat jest podpięty do specjalnych czujników mierzących tętno, potliwość skóry czy poziom stresu. Długość trwania badania wykrywaczem kłamstw zależy od ilości pytań.

Przeważnie na badanie wykrywaczem kłamstw decydują się osoby podejrzewające partnera o zdradę lub sądy korzystają z tej metody mierzenia prawdomówności. Choć niektórzy potrafią oszukać wariograf, to jednak nadal jest on uważany za skuteczny sposób na wykrycie kłamstwa.