Pomysł na zarobek

Mam ostatnio dużo wolnego czasu, postanowiłam więc sobie jakoś dorobić. Zaczęłam zastanawiać się, co właściwie mogłabym robić. Najlepiej coś, co będzie pokrywało się z moimi zainteresowaniami.

Jak założyć swój biznes?

biznesGeneralnie bardzo lubię ekonomię, a wiadomo, że jeśli ktoś dobrze ją rozumie, to droga do kariery jest dość prosta. Postanowiłam założyć wirtualne biuro, poprzez które będę udzielała porad w sprawach biznesowych. Dodatkowo za moim pośrednictwem możliwa będzie rejestracja spółek. Wiem, że jest to dość problematyczne dla większości ludzi, a ja schemat postępowania znam niemalże na pamięć. Nie ustalę zbyt wysokich cen za swoje usługi, żeby mieć szansę wygrać z konkurencją. Wrocław jest bardzo dużym miastem, więc konkurencja na pewno się znajdzie, ale ja będę robiła to z pasji, a nie dla zysku. Mam już stałą pracę, tę będę traktowała bardziej jako hobby i sposób na pomaganie ludziom. Zakładanie spółek nie jest przecież taką prostą sprawą i nie dziwię się, że wiele ludzi nie wie, jak się właściwie za to wziąć. Jednak moje biuro wirtualne we Wrocławiu będzie pomagało uporać się ze wszystkimi formalnościami oraz zacząć zarabiać dzięki własnej działalności. Myślę, że to dobry pomysł. Chciałabym pracować w domu, na własnym komputerze i w takich godzinach, jakie będą mi pasowały. Całe szczęście, że w dzisiejszych czasach tak wiele spraw można załatwić przez internet – między innymi te związane z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej – dzięki temu będę mogła sprawnie rejestrować nowe spółki i odbierać inne zlecenia. Biuro wirtualne to wspaniały pomysł, o wiele lepszy, niż zwykłe biuro – nie muszę wynajmować żadnego dodatkowego pomieszczenia ani specjalnie przeznaczać na nie jednego pokoju w moim domu. Dodatkowo nigdy nie lubiłam takich typowych biur, wyglądają tak bezosobowo i brzydko.

Moje biuro jest wszędzie tam, gdzie ja i mój laptop – najczęściej w moim pokoju, w którym czuję się najbardziej komfortowo, ale czasem podczas podróży może być nim wnętrze pociągu czy nawet pobliski park.

Więcej w temacie można znaleźć na http://www.verdena-wirtualnebiuro.pl