Polski rynek ślubny – czy łatwo znaleźć taniego fotografa?

W Polskim rynku ślub jest bardzo drogą przyjemnością. Każdy chce mieć piękną suknię, dobry samochód lub karoce, piękną salę, smaczne jedzenie, zadowolonych gości, wspaniałe pamiątki itd. itd. Jednak ile to wszystko kosztuje?

Tani fotograf nie zawsze jest dobry, ale czy ceniący się fotograf to gwarancja wyśmienitych zdjęć?

tania fotografia ślubnaRynek jest bezlitosny. Im większy jest popyt na daną usługę tym cena winduje znacząco w górę. Rynek ślubny jest tego doskonałym przykładem. Tak jak dajmy na to wypożyczenie samochodu to wydatek ok 1000zł na kilka dni. Dopisując do tego wypożyczenie samochodu do ślubu cena winduje do 1500zł za kilka dni albo i dzień. Oczywiście cena głównie zależy od tego, jaki samochód chcemy wypożyczyć. Pod drugie suknie ślubne. Ceny za suknie ślubne zaczynają się od około 800zł – choć wątpię, że we Wrocławiu znajdziemy takie miejsce z takimi cenami. Za 800zł jesteśmy w stanie kupić kila markowych zwykłych ubrań. A suknie ślubną zakłada się tylko raz. Garnitur jest o tyle lepszy, że możemy go później używać. Oczywiście ważne też jest to, gdzie kupujemy – we Włocławku zawsze będzie taniej niż we Wrocławiu. W sukni ślubnej jednak trochę nie bardzo kobiety chcą chodzić. Wynajem sal ogólnie jest drogi niezależnie czy chcemy wynająć pod chrzest, wesele czy urodziny. Zmieniają się jedynie ceny kateringu co w przypadku wesela również kosztuje znacznie więcej, choć to można wytłumaczyć tym, że impreza trwa często do białego rana. Wspaniałe pamiątki czyli np. zdjęcia ślubne. Wynajęcie kogoś kto nazywa siebie „fotograf śluby” jest kolejnym wydatkiem, gdzie nieraz człowiek złapie się za głowię.Tania fotografia ślubna niewątpliwie jest wspaniałą pamiątką ale czemu ceny aż tak idą w górę? Za wszystko odpowiedzialny jest właśnie rynek ślubny. Taka niepisana umowa między usługodawcami. Każdy kto chce brać ślub musi zainwestować w to wiele pieniędzy bo po prostu musi spełnić pewne normy.

Z jednej strony jest to wolny rynek. Każdy może świadczyć swoje usługi i każdy może zażądać tyle ile uważa za słuszne, a że ludzie chcą muszą zarobić każą sobie tyle płacić.