Polecany program do faktur

Jednym z najważniejszych obowiązków w każdej firmie jest rejestrowanie sprzedaży, które może następować na dwa sposoby. Są one zależne od rodzaju i formy prowadzenia działalności. Przeważnie detaliści używają kas fiskalnych, a hurtownicy programów komputerowych.

Ile kosztują proste programy do fakturowania?

rekomendowany prosty program do fakturKiedyś przedsiębiorcy nie mieli tylu możliwości co obecnie i najczęściej faktury były wystawiane ręcznie na specjalnych drukach akcydensowych. Było to dość problematyczne, bo łatwo można było zgubić kopie dokumentu. Obecnie wszystko możemy mieć zapisane w komputerze lub na kasie i mieć do nich dostęp w każdej chwili. Rekomendowany prosty program do faktur wcale nie musi być drogi, a nawet może być bezpłatny. W internecie znajdziemy sporo darmowych programów do fakturowania, które każdy przedsiębiorca może pobrać w dowolnej chwili. Na pewno się one sprawdzą w małych i nowo powstałych firmach, ponieważ mają podstawowe funkcje i ograniczone możliwości. Dla większych firm lub tych, które chcą się szybko rozwijać, lepsze będą płatne programy, gdyż są rozbudowane i przeważnie stanowią część kompleksowego oprogramowania do zarządzania firmą na każdym etapie. Takie wersje mają znacznie więcej funkcji, możliwość generowania wielu rodzajów raportów i zestawień, kontrolowania zobowiązań czy tworzenia pro form i zapisywania nieograniczonej ilości kontrahentów. Ponadto program do wystawiania faktur można połączyć z modułem do zarządzania magazynem, dzięki czemu możliwe jest na bieżąco uzgadnianie stanów.

Najtańsze programy do fakturowania możemy kupić za około kilkaset złotych, zatem nie są to duże koszty. Oczywiście równie dobrze można go mieć także za darmo, jeżeli ściągniemy go z internetu. Na pewno jest on bardzo przydatnym narzędziem w pracy.