Podstawowe informacje o izolacji przeciwwodnej

 

Izolacja przeciwwodna jest niezwykle ważna, ponieważ zabezpiecza nasz dom przed wilgocią, zalaniem i wszystkimi tego konsekwencjami. Suszenie domów tradycyjną metodą może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio się zabezpieczyć, aby w przyszłości uniknąć takiej sytuacji i wszelkich kosztów z tym związanych.

Rodzaje izolacji przeciwwodnej

izolacje przeciwwodne warszawaPrzede wszystkim to jak bardzo izolacje przeciwwodne warszawa będą skuteczne jest zależne od użytych w tym celu materiałów, a także od staranności wykonania. Tak więc pierwsza sprawa to znalezienie fachowców, profesjonalistów którzy są dodatkowo odpowiednio przeszkoleni w tej dziedzinie, nie może być to przypadkowa firma. Wysoka jakość w tym wypadku to pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Izolacja przeciwwodna powinna składać się z hydroizolacji pionowej i poziomej. Hydroizolacja pionowa fundamentów może być zamontowana zarówno wewnątrz jak i wewnątrz, natomiast pozioma montowana jest bezpośrednio na ścianach fundamentów. To co jest niezwykle ważne to bardzo szczelne połączenie ze sobą tych dwóch hydroizolacji, ponieważ to wpływa na skuteczność izolacji. Istnieje wiele możliwości jeżeli chodzi o wybór materiału, którym będziemy wykonywać izolację. Najbardziej popularna jest oczywiście papa, jedna warstwa bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja przeciwwodna, natomiast już trzy warstwy stanowią kompletną hydroizolację. Mniej popularnym sposobem jest użycie betonu wodoszczelnego, jest to niezwykle dobra hydroizolacja zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wysokimi wodami gruntowymi.

Oczywiście materiałów służących do izolacji jest znacznie więcej, skorzystajcie z porady profesjonalistów, którzy pomogą Wam wybrać taki materiał i taki sposób hydroizolacji, który najlepiej sprawdzi się w Waszych warunkach. Choć jest to spora inwestycja, jest to naprawdę niezbędne i konieczne