Piękne pościele to dobry prezent

Niedługo moja kuzynka bierze ślub. Razem z przyszłym mężem zażyczyli sobie na ślub praktyczne prezenty. Młodzi dopiero urządzają się we własnym domu, dlatego domowe sprzęty i gadżety przydadzą im się dużo bardziej niż pieniądze. Zapytałam czy według niej pościel będzie dobrym prezentem. Uznała to za znakomity wybór i podała mi wymiary łóżka, jakie ze swoim narzeczonym kupili do sypialni.

Zakupy w sklepie pościelowym 

Pościel satynowa 160x200Zamierzałam kupić coś wysokiej jakości, a zarazem eleganckiego tak żeby było widać, że prezent jest z górnej półki. Zapytałam ekspedientkę, jaką pościel poleca dla młodej pary. Dowiedziałam się, że bardzo modne są teraz pościele satynowe. Są one idealne na lato, które właśnie się zbliża, ponieważ są przewiewne i praktyczne. W tej chwili pościele satynowe to już nie to samo co kilkanaście lat temu. Satyna jest teraz dużo wyższej jakości, dużo łatwiej ją prać i utrzymać w czystości. W dodatku większość takich pościeli jest plamoodporna. Wiedziałam, że przyszły małżonkowie uwielbiają jeść w łóżku, dlatego uznałam taką plamoodporną pościel za dużą zaletę. Ekspedienta pokazała mi kilka wzorów i pozwoliła się zastanowić. Najbardziej spodobała mi się klasyczna pościel w stonowanych barwach. Nie wiedziałam, jak młodzi zamierzają urządzić sypialnię, dlatego wybrałam kolor pasujący do wszystkiego. Zawołałam ekspedientkę i powiedziałam, że interesuje mnie taka pościel satynowa 160×200 tylko w innym kolorze. 

Ekspedientka szybko spełniła moją prośbę i mogłam udać się do kasy. Pościel nie była tania, ale po składzie było widać, że to produkt wysokiej jakości. Jestem pewna, że na łóżku nowożeńców przetrwa lata. Di tego dokupiłam ozdobne poduszki, również w satynowej powłoczce. Pozostało mi tylko zapakować pościel na prezent i udać się na wesele.