Pianka do izolacji poddasza

Wykończenie poddasza z myślą o jego użytkowaniu nie jest łatwym zadaniem. Ze względu na skosy, poddasze jest trudne do zagospodarowania. Ciężko wpasować w nie meble, a kolorystyka i wzornictwo są ograniczone, ponieważ wybrane materiały nie mogą zbyt przytłaczać i optycznie pomniejszać i tak niewielkiej już przestrzeni.

Zalety stosowania pianki izolacyjnej

ocieplenie poddasza piankąJednym z pierwszych problemów, na jakie natrafimy w związku z remontem poddasza, jest jego prawidłowe ocieplenie. Liczne belki i zakamarki sprawiają, że użycie tradycyjnych materiałów, jak styropian czy wełna, czy też nowocześniejszych, jak płyty PIR, jest trudne i wymaga wiele pracy i cierpliwości. Jednym z najwygodniejszych sposobów na ocieplenie takiego pomieszczenia może okazać się natrysk pianki poliuretanowej. Posiada ona bardzo korzystny współczynnik lamba, co oznacza, że taki sam stopień izolacji jak przy użyciu np. styropianu uzyskamy za pomocą cieńszej warstwy pianki. Ma to ogromne znaczenie na poddaszu, gdzie każdy centymetr jest ważny, a z pianką PUR będziemy mieć po prostu nieco więcej miejsca. Kolejną ważną rzeczą, na jaką pozwala ocieplenie poddasza pianką, jest szczelne wypełnienie każdego kąta i zakamarka. Pianka tuż po nałożeniu znacznie zwiększa swoją objętość, tak więc cała izolacja będzie bardzo szczelna, bez mostków termicznych. Pomieszczenie będzie więc cieplejsze, a straty ciepła znacznie ograniczone. Piance nie grożą też takie problemy jak np. wełnie, która może się… po prostu zsunąć po ścianie.

Pianka stosowana do ocieplenia poddasza jest neutralna dla otoczenia, nie powoduje reakcji alergicznych. Nie sprzyja powstawaniu grzybów czy pleśni, nie stanowi też atrakcyjnego posiłku dla gryzoni. Obecnie coraz więcej firm oferuje usługę natrysku pianki, ceny są więc konkurencyjne w stosunku do innych rozwiązań.