Osadzenie kątkowników aluminiowych

Robiąc remont pomieszczenia trzeba zadbać o proste ściany oraz kąty. Najlepiej użyć płyt kartonowo-gipsowych. Jednak po ich osadzeniu w kątach stworzy się szczelina, która musi być również czymś zamaskowana. Najlepiej w tym miejscu użyć kątownika z aluminium. Jest najlepszy do tego, by zrobić idealnie proste kąty. Dodatkowo osadzenie kątownika nie jest trudne, jeśli posiadamy gips albo szpachlówkę.

Kątowniki wykonane z aluminium

Kątownik aluminiowyKątownik stworzony z aluminium to bardzo dobry materiał, dlatego warto jest go używać. Kątowniki aluminiowe można osadzić poprzez wtopienie ich za pomocą kleju gipsowego. Jeżeli mamy pewność, że nasze ściany są do siebie prostopadłe, wystarczy do kąta przyłożyć kątownik aluminiowy. Można go tymczasowo przewiercić za pomocą krótkich wkrętów, aby podczas pracy się nie ruszał. Następnie nakładamy na niego klej gipsowy, który dokładnie rozprowadzamy po całej jego długości. Starajmy się wtopić kątownik w taki sposób, aby nie odstawał od ściany. Po takiej pracy należy odczekać jakieś dwie godziny, aż klej wyschnie. Po wyschnięciu za pomocą kostki trącej delikatnie przecieramy kąty pomieszczeń. W ten sposób mamy pewnie osadzony kątownik, który sprawia, że nie ma szczelin pomiędzy ścianami. Taki kątownik nie rdzewieje, ani się nie niszczy. Jego żywotność jest bardzo długa. Jak widać, proces montażu również nie należy do szczególnie skomplikowanych i można to łatwo zrobić.

Materiał ten jest bardzo dobry i pracownicy zajmujący się wykończeniami bardzo go polecają. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taki kątownik zapewnia proste kąty, które mają dziewięćdziesiąt stopni. Dodatkowo materiał nie odparzy, dzięki czemu nie będzie widoczny nawet po kilku latach. Montaż jest łatwy i nie trzeba być specjalistą, aby go wykonać.