Oryginalny wałek do ciasta

Domowe wypieki są czymś co lub większość osób, zwłaszcza jeżeli osoba je przygotowująca jest w tym dobra. Przeważnie wykonywane są przeróżne ciasta i ciasteczka, które idealnie się sprawdzają na zaspokojenie ochoty na coś słodkiego.

Jakie wałki są najlepsze do ciastek?

wałek z wzorami do ciastekW przygotowaniu ciasta czy ciasteczek przeważnie nie ma nic trudnego, gdyż wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w przepisie. Liczą się na pewno składniki, ich proporcje, a także temperatura piekarnika i czas pieczenia. W przypadku ciast, dekoracje wykonuje się na samym końcu, gdyż przeważnie surowe ciasto jest płynne, co uniemożliwia to zadania. Jednak w przypadku ciastek jest zupełnie inaczej, bo ich ciasto jest dość twarde i ma zwięzłą konsystencję. Z tego względu przed wsadzeniem ich do piekarnika, można na nich wykonać pewne zdobienia. Najlepszym narzędziem do tego jest wałek z wzorami do ciastek, który nada ich powierzchni dowolnej tekstury. W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje wałków – drewniane i plastikowe. Jeżeli chodzi o ich użytkowanie, to znacznie wygodniejsze są drewniane, ponieważ mają odpowiednio wyprofilowany kształt i rączki do trzymania, natomiast plastikowe są przeważnie w formie rury, którą się przetacza po cieście. Oczywiście do przygotowania takich ciastek będziemy potrzebowali dwóch rodzajów wałków, ponieważ jednym z gładką powierzchnią rozwałkowujemy ciasto na odpowiednią grubość, a dopiero wałkiem z wzorkami wykonujemy na nim zdobienia. Jest to najprostszy sposób na wykonanie oryginalnych ciasteczek.

Wałki tego typu kupimy niemalże w każdym sklepie z akcesoriami do kuchni lub z wyposażeniem domu. Ich ceny są bardo różne i zależą przede wszystkim od producenta, modelu czy materiału z jakiego są wykonane. Średnio kosztują około pięćdziesiąt złotych.