Okna aluminiowe. Czy warto?

Oprócz okien drewnianych i PCV od pewnego czasu na rynku istnieją okna aluminiowe. Nie są to konstrukcje zbyt popularne i rzadko widzimy je w domach. Znacznie częściej w okna aluminiowe wyposażają się firmy i korporacje.

Okna są najważniejsze w domu.

oknaWidać to szczególnie u nas w Katowicach. Jak prezentują się te okna na tle konkurencyjnych technologii stolarki okiennej? Otóż na ten czas nie jest to jeszcze zbyt atrakcyjny typ okien. Otóż te okna wykonane są z aluminium, a ten materiał ma swoje wady i zalety. Do zalet z pewnością można wliczyć plastyczność tego materiału w trakcie produkcji okna. Pozwala to na tworzenie bardzo nietypowych kształtów okien, a mniejsze obramowania w tego typu okna dają poczucie, że okno jest większe niż w rzeczywistości, co jest z pewnością pozytywną rzeczą. Okna aluminiowe są zdecydowanie najlepiej estetycznie wyglądającymi oknami. Oprócz dużej dowolności w ich obramowaniu, możemy także pozwolić sobie na dużą ilość kolorów, gdyż aluminium jest materiałem, który można zabarwić na dowolny kolor, czy nawet wzór. Okna te mają jednak wady. Przede wszystkim nie są to tanie okna. To właśnie dlatego pozwalają sobie na nie głównie duże przedsiębiorstwa. Także u nas w Katowicach można spotkać wiele takich okien w największych biurowcach. Drugim minusem jest termoizolacja tych okien, która wypada gorzej niż w oknach PCV i oknach drewnianych.

Największy wybór najlepszych okien – http://www.adex-okna.pl

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od okien. Jeśli okna mają ładnie wyglądać i przykuwać uwagę to warto się na nie zdecydować.