Niezwykłe właściwości plexi

Popularne tworzywo sztuczne, nazywane plexi lub też inaczej szkłem akrylowym, ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Stosowane jest przez architektów, producentów różnych opakowań, przez producentów środków transportu i tak dalej. Szkło akrylowe posiada bowiem właściwości, które pozwalają na wykorzystanie go na szeroką skalę. 

Szerokie zastosowanie szkła akrylowego

grawerowanie plexiPlexi na tle innych materiałów wyróżnia między innymi łatwość jego produkcji oraz cena. Jedną z najważniejszych cech szkła akrylowego jest jego przezroczystość. Dzięki temu, że jest ono odporne na działanie ultrafioletu, nie żółknie. Można je w dodatku zabarwiać na dowolne kolory, co dodaje plexi atrakcyjności. Szkło akrylowe jest też łatwe w obróbce, co wykoszystują na przykład producenci opakowań. Wykorzystują oni grawerowanie plexi na uwiecznienie logo firmy na przezroczystym opakowaniu. Grawerowanie w tym tworzywie stawrza wiele możliwości artystom. Jest to powszechnie wykorzystywany materiał zarówno przez rzeźbiarzy, jaki i przez architektów oraz projektantów. Łatwość w obróbce, niezwykła wytrzymałość oraz możliwość uzyskiwania różnych barw sprawiają, że plexi jest jednym z najczęściej spotykanych tworzyw sztucznych w naszym życiu codziennym. Co ciekawe, szyby samolotów czy też łodzi podwodnych są wykonane właśnie ze szkła akrylowego. Również dentyści stosują je w mieszankach wypełniających ubytki, dla uzyskania większej trwałości i twardości. 

Wychodzi na to, że jednym z najpopularniejszych materiałów sztucznych, stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, jest plexi. To tworzywo ma tak niezwykłe właściwości, że z powodzeniem zastępuje na przykład szkło. Jego plastyczność, umożliwiająca cięcie czy grawerowanie, bardzo przydaje się szczególnie artystom czy też architektom.