Niezawodne transportery taśmowe

Różnorodne rodzaje transporterów używanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych są głównym czynnikiem wpływającym na zachowanie ciągłości dostaw na stanowiska pracy. Wewnętrzne linie transportowe zestawiane są z podajników łańcuchowych, rolkowych oraz najpowszechniej używanych transporterów taśmowych.

Rodzaje taśm do podajników taśmowych 

taśmy transportującePodajniki taśmowe to bardzo popularny rodzaj transporterów używanych w najróżniejszych branżach. Swoją uniwersalność zastosowań podajniki tego rodzaju zawdzięczają w głównej mierze taśmom dostosowanym do specyfiki ładunków oraz do warunków środowiska pracy. Stosowane obecnie taśmy transportujące maja budowę warstwową. Zapewnia to odpowiednią elastyczność oraz wytrzymałość mechaniczną. Warstwą decydującą o wytrzymałości są tkaniny z tworzyw sztucznych na bazie poliestrów i poliamidów. Najczęściej stosowane są taśmy gumowe z budowane z tkanin, gumy rdzeniowej i warstwy wierzchniej pokrytej tworzywami sztucznymi (poliuretan) odpowiedzialnymi za nadanie właściwej odporności. Na powierzchni taśm aplikuje się warstwę antypoślizgową. W razie potrzeby umieszcza się na taśmie gumowe zabieraki i falbany ułatwiające przemieszczanie ładunków. Budowę warstwowa maja również taśmy transportujące wykonywane z teflonu lub silikonu. Są one przeznaczone do pracy w bardzo niekorzystnych warunkach pracy. Niektóre ładunki są przemieszczane za pomocą bezkońcowych tas wykonanych z tkanin lub filcu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są taśmy modułowe wykonane z tworzyw sztucznych metodą wtryskową.

Transportery taśmowe w zależności od zastosowanych taśm oraz konstrukcji podajnika służą do przenoszenia ładunków sypkich, kruszyw, towarów w kartonach i kontenerach. Odpowiednie taśmy idealnie nadają się do transportu drobnicy. Więcej informacji na temat taśm i podajników znajdziemy na stronach producentów.