Nawierzchnie na place zabaw

Na placu zabaw z pewnością najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz dobra zabawa. Aby jednak rodzice czuli, że ich dziecko nie jest narażone na niebezpieczeństwo place zabaw powinny być odpowiednio przygotowane dla malucha w każdym wieku. Najlepszą formą zapewnienia spokoju rodzicom jest nawierzchnia syntetyczna, która neutralizuje wstrząsy, amortyzuje upadki oraz zmniejsza ryzyko urazu naszego dziecka. 

Jaka nawierzchnia jest najlepsza dla bezpieczeństwa dziecka?

place zabaw - producent z PolskiNawierzchnia syntetyczna, która jest najlepszą formą bezpieczeństwa dla dzieci podczas zabawy na placu zabaw, powinna być antypoślizgowa i ułatwiać maluchom kilkugodzinne wygłupy na zjeżdżalniach, czy też huśtawkach. Może być ona stosowana zarówno na podłożach betonowym, jak i asfaltowych, na utwardzonej kostce kamiennej bądź na podbudowie syntetyczno- żwirowej. Taka nawierzchnia powinna także umożliwiać korzystanie z niej niezależnie od warunków pogodowych, dlatego też powinna być ona wyposażona w specjalne systemy odwadniania. Place zabaw – producent z Polski gwarantuje najlepsze ich jakości oraz zapewnia ich atrakcyjny wygląd, który dostosowany jest do charakteru każdego miejsca. Czy jest to park, czy plac naprzeciwko przedszkola zabawa zawsze jest przednia. Jednakże najważniejszą funkcją każdego placu zabaw jest bezpieczeństwo każdego bawiącego się na nim maluszka. Dlatego też tak ważny jest rodzaj nawierzchni, który amortyzowałby wszelakie upadki naszych brzdąców.

Na placach zabaw niedopuszczalne jest zastosowanie nawierzchni, które byłyby betonowe, ceglaste, kamienne, z ubitej ziemi, czy też gliny. Dzieci na placach zabaw biegają, szaleją, a najważniejsza jest dla nich dobra zabawa, tak więc wystające kamienie, czy nierówny grunt mógłby zrobić im wiele krzywdy, dlatego też syntetyczna niewierzchnia jest najodpowiedniejsza dla takiego miejsca.