Naprawa auta po kolizji

Samochody po kolizjach drogowych często nadają się do ponownej jazdy po usunięciu w nich uszkodzonych elementów. Jeśli destrukcji nie uległa konstrukcja nośna samochodu to taka naprawa jest jak najbardziej opłacalna. Wiele zakładów mechanicznych specjalizuje się w naprawie aut po kolizji.

Profesjonalne zregenerowanie deski rozdzielczej kluczem do sukcesu

regeneracja deski rozdzielczejPodstawowym elementem takiej naprawy jest odpowiednie oszacowanie jej zakresu i koszty z tym związanych. Dopiero po akceptacji tych rzeczy przez zamawiającego można przystąpić do naprawy. Wymienia się wtedy elementy mechaniczne oraz części karoserii. Jednym z najtrudniejszych elementów jest deska rozdzielcza, która wymaga niezwykłej precyzji. Typowa regeneracja deski rozdzielczej polega przede wszystkim na wymianie poduszek powietrznych i naprawie elementów plastikowych, które pękły podczas uderzenia. Nie wszystkie elementy są dostępne, dlatego niektóre trzeba naprawiać rzemieślniczo poprzez spawanie plastików w uszkodzonym aucie. I tutaj właśnie pojawia się największy problem, gdyż nie każdy umie wykonywać takie naprawy deski rozdzielczej w sposób profesjonalny, czyli innymi słowy ładny. Samo spawanie plastiku za pomocą odpowiednich narzędzi jest proste, ale tylko fachowcy wykonają ten proces tak, że na pierwszy rzut oka nie widać, że w tym miejscu ktoś w ogóle interweniował. Dzięki temu taka naprawa daje pożądane efekty doprowadzenia wyglądu samochodu do wersji przed kolizją.

Powiedzmy to sobie szczerze, starych i tanich aut się z reguły w ten sposób nie naprawia, gdyż jest to nieopłacalne. Jednak w przypadku nowszych, a przede wszystkim droższych aut warto się nad tym zastanowić. Można takie auto z powodzeniem użytkować jeszcze przez długi czas i nie martwić się nawet o jego wygląd, ze względu na profesjonalną naprawę.