Najpiękniejszy dzień życia, a organizacja wesela

Wesele jest w wielu sondażach uważane za jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Chociaż wciąż spada liczba osób, które decydują się na małżeństwo, ilość wesel wcale nie maleje. Organizacja takiej uroczystości powinna być przygotowana perfekcyjnie. Należy przede wszystkim zacząć od spotkania dwóch rodzin.

Organizacja wesela – samemu czy komuś zlecić?

organizacja weselaTo wtedy trzeba ustalić, jakie oczekiwania mają wszystkie strony. Młoda para powinna mieć głos decydujący, ale nie ukrywajmy, że najważniejsze jest dążenie do kompromisu i takie ustalenia, które wszystkich usatysfakcjonują. Pamiętajmy, że organizacja wesela bardzo dużo kosztuje. Może warto zorganizować skromniejsze przyjęcie ślubne, a pieniądze wydać racjonalnie?
Tego typu decyzję powinni podejmować razem wszyscy zainteresowani, by później zamiast radości, wspólne życie nie zaczęło się od niepotrzebnych niesnasek. Ustalenie budżetu (oczywiście wstępnego) i liczby gości, pomoże nam wybrać odpowiednią salę, a następnie ją zarezerwować. To wcale nie jest takie łatwe, jeśli zamierzamy pobrać się w tzw. popularnych miesiącach. Na szczęście sal weselnych jest tak dużo, że na pewno uda nam się coś znaleźć.
Na dziesięć miesięcy przed weselem trzeba mieć nie tylko zarezerwowaną salę, termin ślubu, ale i firmę zajmującą się wykonywaniem zdjęć i filmów. Oczywiście jest to też ostateczny termin na podpisanie umowy z wybranym zespołem muzycznym. To są najważniejsze sprawy. Panny młode o sukni ślubnej powinny pomyśleć już na pół roku wcześniej. Oczywiście jeśli zależy im na wybraniu tej wymarzonej, w której będą czuły się jak księżniczki. Przyszły pan młody nie musi tyle czasu poświęcić na wybranie garnituru lub smokingu. W końcu w tym dniu przecież nie on jest najważniejszy. Stanowi jedynie tło dla ukochanej.

Miesiąc przed uroczystością jest czas na ostateczne ustalenie menu i przekazanie rzeczywistej liczby gości do lokalu, gdzie będzie organizowane wesele. Musimy też wtedy mieć już przygotowane wizytówki na stół, wybraną zastawę i oprawę florystyczną. A potem pozostaje już tylko spokojne czekanie na szczęśliwy finał.