Najlepszy hotel dla rodzin z dziećmi

Po raz pierwszy wybieraliśmy się na wczasy razem z dziećmi: dwójką chłopców w wieku trzech i czterech lat oraz trzynastomiesięczną dziewczynką. To miały być takie prawdziwe wakacje, pierwsze od mojej pierwszej ciąży. Mimo, że kiedyś szukaliśmy z mężem jakiegokolwiek miejsca do przenocowania, to teraz czas było znaleźć odpowiedni hotel.

Szukanie hoteli dla dzieci w różnym wieku

hotel dla dzieciWiadomo, że wakacje samych dorosłych różnią się od tych, które są spędzane z trójką dzieci. Format spędzania wolnego czasu się różni, podejście do zwiedzania, czy nawet sam rozkład dnia. Najważniejsze jednak jest to, by znaleźć miejsce do spania, w którym to zarówno rodzice, jak i najmłodsi będą mogli poczuć się dobrze bez obaw, że przeszkadzają innym. Mieliśmy wiele szczęścia, że znaleźliśmy świetny hotel dla dzieci. Miejscówka była doskonale przystosowana dla wielodzietnych rodzin. Nasze dzieciaki miały zapewnionych mnóstwo atrakcji, w trakcie których miały szansę poznać również inne dzieci spędzające wakacje z rodzicami. Nigdy wcześniej nie patrzyłam na hotele pod tym kątem, ale naprawdę trzeba docenić to, że są takie miejsca, których założyciele myślą właśnie o tych osobach, które decydują się na karkołomne zadanie, jakim jest próba wypoczęcia z własnymi dzieciakami. A jest to wyjątkowo trudne zadanie, które nie każdemu udaje się wykonać w stu procentach.

Nie liczyliśmy na wakacje, które wspominalibyśmy do końca życia, a przynajmniej nie z pozytywnych powodów. Byliśmy raczej przygotowani na to, że z wczasów wrócimy bardziej zmęczeni niż wypoczęci. Po wszystkim muszę jednak zmienić zdanie – okazuje się, że wczasy z najmłodszymi mogą być bardzo przyjemne, jeżeli trafi się na jakiś fajny hotel, który potrafi zapewnić dzieciom fajnie spędzony czas.